Platforma eToro spustila prodloužené hodiny pro obchodování s americkými akciemi

Investiční a obchodní platforma eToro informovala, že pro své uživatele spustila prodlouženou dobu obchodování s akciemi. Investoři tak na platformě budou moci nakupovat a prodávat vybraných 30 amerických akcií mimo běžnou obchodní dobu.
Investoři na platformě budou moci být v předstihu před zásadními zprávami a událostmi nezbytnými pro obchodování na druhé straně Atlantiku. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nová funkce, která se zpočátku vztahuje na předobchodní období, dává investorům možnost přistupovat na trh v pro ně výhodnějších hodinách a využívat událostí mimo obchodní hodiny, jako jsou zprávy o výsledcích hospodaření nebo makro události.

Nové nástroje poskytnou investorům každý den další tři hodiny času na investování, aby měli přístup k obchodování před začátkem trhu, přičemž brzy se objeví i funkce po skončení trhu. Při spuštění bude zpočátku k dispozici deset akcií: Tesla, Amazon, Apple, Nio, Meta, Microsoft, Alphabet, Nvidia, GameStop a Netflix. Dalších 20 akcií bude následovat.

„Vzhledem k tomu, že americké společnosti zveřejňují výsledky a novinky mimo tržní hodiny, může často dojít k výrazným cenovým pohybům ještě před zahajovacím zvoněním,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel společnosti eToro ve Velké Británii Dan Moczulski.

„Obchodování před otevřením trhu umožňuje drobným investorům dostat se do popředí tím, že buď vstoupí dříve, nebo se ochrání před výkyvy na trhu prostřednictvím zajištění. Pro mnoho investorů je přístup na americký trh nesmírně důležitý,“ dodal Moczulski.

Nepřetržité trhy s kryptoměnami podle něj ukázaly, že větší přístup povzbuzuje lidi, aby se na trzích angažovali, takže díky této nabídce „budou moci investovat, kdy se jim to hodí, místo aby čekali, až trhy doženou“. „Nyní bude mít více lidí přístup k nabídce, která byla dříve omezena na několik málo lidí,“ řekl Dan Moczulski.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB