Po sedmi rostoucích seancích skončila pražská burza mírně slabší

Analýza
Mezi úterní várku makrodat patří inflace ve Francii, která dopadla zhruba podle očekávání. Růst hrubého domácího produktu (HDP) v eurozóně za čtvrtý kvartál 2022 na druhou stranu očekávání mírně překonal (+0,1 % mezičtvrtletně vs. -0,1 % mezičtvrtletně, pozn. aut.). Směr akciovým trhům může dát spotřebitelská důvěra v USA, která dopadla lehce pod odhady.
Nejlepší výkon v úterý zaznamenala na pražské burze Erste. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Rozhodujícími událostmi tohoto týdne budou měnově-politická rozhodnutí americké centrální banky, Fedu (ve středu) a Evropské centrální banky (ve čtvrtek). Americký index S&P 500 v úterý otevíral obchodování silnější o 0,3 procenta, jasný směr ale neměl. Dá se čekat volatilní obchodování. Evropský index STOXX Europe 600 končil obchodování slabší o 0,4 procenta.

Zdroj: Komerční banka

Pražská burza v úterý oslabila. Po sedmi rostoucích dnech v řadě index PX ztratil 0,12 procenta (1 329,66 b.). Stáhl ji dolů ČEZ, který byl, tak jako v posledních dnech, nejobchodovanějším titulem, když tvořil více než polovinu celkového objemu pražské burzy.

Jeho cena klesla o 2,52 procenta (888 Kč) a dostala se pod hranici devíti set korun. Přesto, že v posledních dvou obchodních dnech jeho cena klesla, je od začátku roku dražší o 15,32 procenta.

Burze v úterý nepomohla ani Moneta (-0,37 %, 80,70 Kč) a pojišťovna VIG (-0,34 %, 587 Kč). Nejlepší výkon v úterý zaznamenala Erste (+1,69 %, 819,60 Kč). Následovaly Philip Morris ČR (+1,20 %, 16 800 Kč) a Kofola (+0,40 %, 253 Kč).

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Pražská burza na zelené nule, ztrácela až v samotném závěru

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Minulý týden byl pro kryptoměny obtížný

Minulý týden byl pro kryptoměny s hlavní tržní kapitalizací obtížný a v nejlepším případě zaznamenaly pouze jednociferné zisky. K největším pohybům došlo v opačném směru. Největšími poraženými byly meme coiny, a to …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB