Podílové fondy: Květen ve znamení zvýšené volatility

Podílové fondy v květnu většinou stahovaly propady, které si připsaly na přelomu února a března, kdy na finančních trzích panoval výrazný koronavirový pokles. Kladného zhodnocení od začátku roku dosahují jen korunové fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za květen 2020.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kladné zhodnocení neplatí dluhopisové fondy v jiné, než české měně, jak vyplývá z dat indexu za květen. Dluhopisové fondy zvýšily propad na -3,70 procenta, přičemž před rokem byly „ve ztrátě“ jen procento a půl.

Fondy peněžního trhu v jiné, než české měně podle indexu jsou těsně nad nulou s výkonností 0,13 %, což meziročně znamená propad o půl procenta a za posledních pět let o více než dvě procenta.

Nejhorší výkonnost aktuálně vykazují „nekorunové“ komoditní fondy, a to mínus 21,60 %. Ty korunové fondy jsou na tom o pět a půl procenta lépe (-16,10 %).

Za komoditními fondy následují akciové fondy s propadem -14,66 %, respektive -8,90 procenta v korunách. Korunové i nekorunové nemovitostní fondy vykazují za květen shodnou mínusovou výkonnost 9,80 %. Stejně na tom jsou i fondy fondů s výkonností -6,49 procenta.

Investiční společnosti považují za hlavní příčinou poklesu majetku ve fondech „tržní přecenění“. Za první kvartál letošního roku zaznamenaly pokles hodnoty majetku akciové a strukturované fondy. Fondům peněžního trhu, nemovitostním, smíšeným a dluhopisovým fondům naopak za uvedené období majetek narostl.

Podle Lukáše Vokela, produktového analytika společnosti Broker Consulting, můžeme očekávat, že na finančních trzích bude i nadále panovat zvýšená volatilita, která může některé investory uvrhnout do další nervozity.

PSALI JSME:
Tři investiční poučení po koronavirové korekci. Přijde růst, či pokles?

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Zlatá horečka ztrácí na síle

Cena zlata se propadla na svou červencovou úroveň. Od svého srpnového vrcholu již cena zlata poklesla o více než 200 dolarů za troyskou unci. Druhá vlna pandemie však může cenu zlata opět dostat na historická maxima.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Hokejista nerovná se automaticky milionář. Takových je jen zlomek,“ říká kladenský útočník

Rozhovor
S hokejem začínal poměrně pozdě, až v sedmi a půl letech, v rodném Chomutově. Tam zažil první góly, první pády na tvrdý led. A taky dva drsné pády životní. Ale i díky nim se naučil, že je vždy dobré mít naspořeno pro strýčka Příhodu, a že je spousta věcí, které si kupujeme, ale vlastně vůbec nepotřebujeme. „K tomu, aby byl člověk milionář, nepotřebuje mít miliony na kontě,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz kladenský …
Rolovat nahoru