Podle sázkových kanceláří je rekordní pravděpodobnost, že se prezidentem stane generál Pavel

Petr Pavel v neděli podle tuzemských sázkových kanceláří upevnil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě. Andrej Babiš si naopak po včerejšku významně pohoršuje. Oba kandidáty čeká za čtrnáct dní druhé kolo prezidentské volby.
Petr Pavel v neděli podle tuzemských sázkových kanceláří upevnil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě. Foto: Markéta Navrátilová

Před prvním kolem se kurs bývalého vysokého představitele české armády a NATO Petra Pavla pohyboval u českých sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, Sazkabet a Betano v rozmezí od 1,42:1 do 1,45:1, v průměru tedy činil 1,435:1. Pravděpodobnost jeho vítězství v prezidentském klání se tedy podle sázkových expertů blížila hodnotě 70 procent.

Po prvním kole prezidentské volby má Pavel u daných sázkových kanceláří vypsané kurzy v rozmezí od 1,1:1 do 1,13:1, v průměru 1:12. Pravděpodobnost jeho celkové vítezství tedy stoupla o přibližně 20 procentních bodů a blížící se úrovni 90 procent.

PSALI JSME:
Sázkové kanceláře favorizují generála Pavla

Naopak šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si dle průměrného kursu čtyř zmíněných sázkových kanceláří výrazně pohoršil, z 3,475:1 na 6,23:1. Jeho kursy v neděli sázkové kanceláře vypisují v rozpětí od 6:1 do 6,5:1, tedy průměrně 6,23:1.

Babišovy šance na celkové vítězství tak mezi předvečerem prvního kole a dneškem výrazně klesly, z úrovně pravděpodobnosti přes 25 procent na ani ne polovinu – k úrovni jen lehce nad hodnotou deseti procent.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Proč zákaz kouření neplatí pro prezidenta?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Radim Klabal posiluje tým ComSource

Česká společnost ComSource, která se zaměřuje na kyberbezpečnost, síťovou infrastrukturu a datovou analytiku, rozšířila svůj tým. Novým Delivery Directorem se stal Radim Klabal. O změnách firma informovala portál …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB