Podnikatel a filantrop Dalibor Dědek: Tanky nezastaví ukončení prodeje hamburgerů ani nadávky Putinovi

V České republice vznikla mezinárodní výzva, za kterou stojí občanské hnutí wemustact.eu. U jeho zrodu stál český podnikatel a filantrop Dalibor Dědek. Čeští podnikatelé volají po důraznějším vojenském zapojení západních zemí do dění na Ukrajině. V čele aktuální výzvy, která směřuje do celého světa, je Dalibor Dědek.
Dalibor Dědek je český podnikatel, mecenáš a spolumajitel skupiny firem Jablotron. Podle časopisu Forbes je s majetkem přes 5 miliard korun 36. nejbohatším Čechem. Foto: JABLOTRON – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46878929

„Naším cílem je, aby Západ nenechal dál umírat Ukrajince a pomohl jim vojensky, alespoň vyhlášením a vynucením bezletové zóny,“ říká Dalibor Dědek. A dodává: „Když mi bylo jedenáct, přepadly nás ruské tanky. Nikdy nezapomenu ten pocit. Teď mám ale pocit ještě horší. Cítím vinu, že jsem součástí světa, který, ač mohl, nezastavil ruskou invazi na Ukrajině. Rusové pochodují na západ, bezhlavě zabíjejí ženy a děti. A my asi čekáme na to, až dopadnou granáty na Polsko, nebo jinou členskou zemi. Neumím se s tím smířit. Tanky přece nezastaví ukončení prodeje hamburgerů ani nadávky Putinovi na Facebooku. MUSÍME JEDNAT!“

Mezinárodní kampaň byla spuštěna prostřednictvím webových stránek wemustact.eu a na sociálních sítích (Twitter, YouTube) ve středu 16. března 2022. Kromě přirozeného virálního šíření jsou do ní zapojeni významní influenceři, ale také marketingové agentury. Placené šíření kampaně je hrazeno ze soukromých prostředků zakladatelů.

„Chceme kampaň udělat skutečně masovou, tak aby se do ní zapojilo co nejvíce lidí, kteří se ztotožňují s tím, že problém má být účinně řešen tam, kde vznikl. Technicky je způsob zapojování lidí do výzvy realizován tak, aby měl výsledek vysokou kredibilitu a byl pro účastníky bezpečný,“ vysvětluje David Beneš, který stojí za technickým provedením kampaně.

Kampaň má v první fázi sdružit příznivce, kteří mají stejné smýšlení. Následně se počítá s možnými manifestacemi příznivců v jednotlivých zemích, tak aby byl záměr efektivně prosazen.

Cíle kampaně:

1. Ovlivnit rozhodování politiků a posílit jejich odvahu.
2. Varovat Rusko, že západní společnost je skutečně pobouřena a nebojí se vojenského zásahu.
3. Vyslat Ukrajině jasný signál, že si společnost uvědomuje potřebu přiměřeného řešení.

Více informací na www.wemustact.eu, kde je možné se připojit k výzvě.
Další informace jsou sdíleny prostřednictvím těchto sociálních sítí:
https://www.youtube.com/channel/UCBKM1qJ-r2rq2Ed0TP0pKzA
https://twitter.com/DaliborDedek

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Klíčem úspěchu digitální transformace jsou lidé

Digitální transformace a automatizace se dnes skloňují prakticky ve všech segmentech ekonomiky. Poměrně daleko jsou v tomto směru banky či pojišťovny, ale osmělují se i výrobní firmy, telco nebo utility.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB