Podnikatelé, pozor! Od září je opět nutné platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění

Zatímco v druhé polovině srpna vypršel celkem dvakrát prodloužený termín podání daňového přiznání k dani z příjmu, a to jak fyzických, tak právnických osob, s koncem srpna došlo ze strany státu k ukončení podpory osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které od března nemusely platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění.
Od září je opět nutné platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Ilustrační foto: FAEI.cz

Srpen tak byl posledním měsícem, kdy podnikatelé a živnostníci nemuseli zálohy platit, a stát tak odpustil každému z více než milionu podnikatelů a živnostníků částku kolem třiceti tisíc korun. Povinné platby záloh se ale už od tohoto měsíce, tedy od září, vrací. Tomu, kdo na úhradu záloh pojistného zapomene, hrozí penále ve výši 0,05 procenta dlužné částky za každý kalendářní den.

OSVČ tak musejí počítat s tím, že do konce září mají termín na zaplacení zálohy sociálního (důchodového) pojištění, a to v minimální výši 2544 korun. Zdravotní pojištění je nutné uhradit nejpozději do osmého dne následujícího měsíce, tedy do 8. října. Minimální záloha je v tomto případě 2352 Kč. Je tedy zřejmé, že pravidla, ani výše záloh se nemění a vycházejí z posledního podaného přehledu pro zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení.

PSALI JSME:
Průzkum mezi živnostníky: Všechna protikoronavirová opatření nebyla nezbytná, pomoc vlády mohla být účinnější

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.