Podnikavé studenty a lidi z byznysu propojil pražský Innovation camp

Na začátku března se v prostorách pražského HubHubu uskutečnila vzdělávací akce Innovation camp, která propojila několik desítek středoškoláků s mentory ze společnosti NN. Celý den tu společně vymýšleli nejlepší podnikatelská řešení na základě soutěžního zadání „jak na mezigenerační komunikaci“. Absolutním vítězem se stal čtyřčlenný tým studentů z Brna a Prahy, který porotě představil projekt karetní hry s tématy pro společné hovory.
Vítězové letošního Innovation camp. Foto: JA Czech

Innovation camp pořádá za účelem podpory podnikavosti mladých lidí několikrát do roka nevládní organizace JA Czech, vždy s novým tématem a partnery z praxe. Úkolem je během časového limitu vymyslet a poté odprezentovat vlastní projekt s obchodním potenciálem.

„Cílem akce je podnítit v mladých lidech inovativní myšlení a plánování. Studenti z různých středních škol si vyzkoušejí práci v týmu, načerpají motivaci a podílejí se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání. Téma každého setkání je do poslední chvíle utajeno, takže si nelze nic připravovat. Účastníci jsou ráno rozděleni do skupin tak, aby se vzájemně v týmech neznali, a během dne pracují na svých nápadech pro sociální podnikání. Aktivně jim při tom pomáhají odborníci z praxe, kteří jsou do studentských týmů začleněni, v tomto případě jimi byli lidé z firmy NN. Odpoledne následují prezentace vzniklých konceptů a vyhlášení vítězů,“ popsal výkonný ředitel JA Czech Martin Smrž.

V HubHubu zvítězili se svým projektem zábavné karetní hry s hracím polem pro různá životní období studenti Alena Matušková, Tereza Václavíková (obě z ISŠA, Brno), Jakub Palát (SŠ Gellnerka, Brno) a Martin Kareš (OA Heroldovy sady, Praha). Mezi dalšími návrhy týmů, jak zlepšit komunikaci mezi mladými lidmi a seniory, se objevila instituce pro společné vzdělávání, mobilní aplikace, která motivuje k návštěvám prarodičů a povídání si o rodinné historii, víkendové pobyty s programem nebo posílení vzájemné spolupráce škol a domovů pro seniory.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. RM Radek Musil

    Myslím, že byste měli zrušit rubriku tiskových zpráv. Tento web považuji svojí kvalitou za odborný, ale už po druhé během krátké doby musím reagovat na příspěvek v této rubrice. Nyní konkrétně: Na střední škole nejsou žádní studenti, tedy rozhodně ne ty osoby, které se tam vzdělávají. Tyto osoby jsou žáci. Malá skupina studentů na středních školách je, ale ti tam učí.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB