Podnikavé studenty a lidi z byznysu propojil pražský Innovation camp

Na začátku března se v prostorách pražského HubHubu uskutečnila vzdělávací akce Innovation camp, která propojila několik desítek středoškoláků s mentory ze společnosti NN. Celý den tu společně vymýšleli nejlepší podnikatelská řešení na základě soutěžního zadání „jak na mezigenerační komunikaci“. Absolutním vítězem se stal čtyřčlenný tým studentů z Brna a Prahy, který porotě představil projekt karetní hry s tématy pro společné hovory.
Vítězové letošního Innovation camp. Foto: JA Czech

Innovation camp pořádá za účelem podpory podnikavosti mladých lidí několikrát do roka nevládní organizace JA Czech, vždy s novým tématem a partnery z praxe. Úkolem je během časového limitu vymyslet a poté odprezentovat vlastní projekt s obchodním potenciálem.

„Cílem akce je podnítit v mladých lidech inovativní myšlení a plánování. Studenti z různých středních škol si vyzkoušejí práci v týmu, načerpají motivaci a podílejí se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání. Téma každého setkání je do poslední chvíle utajeno, takže si nelze nic připravovat. Účastníci jsou ráno rozděleni do skupin tak, aby se vzájemně v týmech neznali, a během dne pracují na svých nápadech pro sociální podnikání. Aktivně jim při tom pomáhají odborníci z praxe, kteří jsou do studentských týmů začleněni, v tomto případě jimi byli lidé z firmy NN. Odpoledne následují prezentace vzniklých konceptů a vyhlášení vítězů,“ popsal výkonný ředitel JA Czech Martin Smrž.

V HubHubu zvítězili se svým projektem zábavné karetní hry s hracím polem pro různá životní období studenti Alena Matušková, Tereza Václavíková (obě z ISŠA, Brno), Jakub Palát (SŠ Gellnerka, Brno) a Martin Kareš (OA Heroldovy sady, Praha). Mezi dalšími návrhy týmů, jak zlepšit komunikaci mezi mladými lidmi a seniory, se objevila instituce pro společné vzdělávání, mobilní aplikace, která motivuje k návštěvám prarodičů a povídání si o rodinné historii, víkendové pobyty s programem nebo posílení vzájemné spolupráce škol a domovů pro seniory.

Zavřít reklamu ×
  1. Myslím, že byste měli zrušit rubriku tiskových zpráv. Tento web považuji svojí kvalitou za odborný, ale už po druhé během krátké doby musím reagovat na příspěvek v této rubrice. Nyní konkrétně: Na střední škole nejsou žádní studenti, tedy rozhodně ne ty osoby, které se tam vzdělávají. Tyto osoby jsou žáci. Malá skupina studentů na středních školách je, ale ti tam učí.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Koloběžka DEN 2022 – Rozjeďte to s námi i letos!

Již šestý ročník akce Koloběžka DEN se bude konat v neděli 25. září na Výstavišti Praha-Holešovice. Uplynulé ročníky měly skvělý ohlas a my věříme, že i letošní ročník nadchne nejen profesionální a rekreační …

Alexandra Tomášková je novou CEO JRD Development

Novou CEO divize JRD Development je od letošního září Alexandra Tomášková, dosavadní generální ředitelka divize JRD Land. Nadále tak bude působit na obou postech. Funkci přebírá od Martina Svobody, který bude …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB