Policie vloni zadržela 2 500 Arabů pobývajících v ČR nelegálně

Policie v loňském roce zadržela v meziročním srovnání o 77,6 procent více cizinců, kteří u nás nelegálně pobývali. Při nelegálním pobytu bylo podle nejnovější zprávy ministerstva vnitra o migraci, která leží v parlamentu, zjištěno nejvíce státních příslušníků Sýrie, Ukrajiny a Kuvajtu.

Policie vloni zadržela 2 500 Arabů pobývajících v ČR nelegálně. Ilustrační foto: Pixabay

„V roce 2015 bylo odhaleno při nelegální migraci na území České republiky 8 563 osob, což je nárůst o 77,6 procent oproti roku předcházejícímu,“ píše vnitro.

„Nejvíce je občanů Sýrie, kterých bylo 2 016, dále Ukrajiny a Kuvajtu. Při nelegální migraci na území ČR bylo v roce 2015 zajištěno 8 563 osob,“ uvedl podle parlamentního stenografického záznamu ministr vnitra Milan Chovanec zprávu o stavu migrace za rok 2015. I když zprávu zveřejnil už v říjnu, dosud uniká pozornosti většiny tzv. mainstreamových médií.

„Při nelegálním pobytu bylo zjištěno nejvíce státních příslušníků Sýrie (2 016 osob), následovali státní příslušníci Ukrajiny (1 224 osob) a Kuvajtu (588 osob),“ píše se ve zprávě ministerstva vnitra.

Znamená to, že za jediný rok policie zadržela přes 2,5 tisíc osob z arabských zemí pobývajících žijící u nás nelegálně. Zařízení pro běžence jsou sice poloprázdná, ale jak je vidět, islámští migranti raději pobývají mimo ně.

Některé osoby sice vyhodí, ale zase sem vlezou zpět. „Opakovaně bylo v souvislosti s nelegální migrací v České republice zjištěno 582 osob. Nejčastěji se jednalo, mezi cizinci ze třetích zemí, o státní příslušníky Ukrajiny (152 osob), Kuvajtu (107 osob) a Saudské Arábie (55 osob),“ konstatuje vnitro.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru