bool(false)

Policie vloni zadržela 2 500 Arabů pobývajících v ČR nelegálně

Policie v loňském roce zadržela v meziročním srovnání o 77,6 procent více cizinců, kteří u nás nelegálně pobývali. Při nelegálním pobytu bylo podle nejnovější zprávy ministerstva vnitra o migraci, která leží v parlamentu, zjištěno nejvíce státních příslušníků Sýrie, Ukrajiny a Kuvajtu.

Policie vloni zadržela 2 500 Arabů pobývajících v ČR nelegálně. Ilustrační foto: Pixabay

„V roce 2015 bylo odhaleno při nelegální migraci na území České republiky 8 563 osob, což je nárůst o 77,6 procent oproti roku předcházejícímu,“ píše vnitro.

„Nejvíce je občanů Sýrie, kterých bylo 2 016, dále Ukrajiny a Kuvajtu. Při nelegální migraci na území ČR bylo v roce 2015 zajištěno 8 563 osob,“ uvedl podle parlamentního stenografického záznamu ministr vnitra Milan Chovanec zprávu o stavu migrace za rok 2015. I když zprávu zveřejnil už v říjnu, dosud uniká pozornosti většiny tzv. mainstreamových médií.

„Při nelegálním pobytu bylo zjištěno nejvíce státních příslušníků Sýrie (2 016 osob), následovali státní příslušníci Ukrajiny (1 224 osob) a Kuvajtu (588 osob),“ píše se ve zprávě ministerstva vnitra.

Znamená to, že za jediný rok policie zadržela přes 2,5 tisíc osob z arabských zemí pobývajících žijící u nás nelegálně. Zařízení pro běžence jsou sice poloprázdná, ale jak je vidět, islámští migranti raději pobývají mimo ně.

Některé osoby sice vyhodí, ale zase sem vlezou zpět. „Opakovaně bylo v souvislosti s nelegální migrací v České republice zjištěno 582 osob. Nejčastěji se jednalo, mezi cizinci ze třetích zemí, o státní příslušníky Ukrajiny (152 osob), Kuvajtu (107 osob) a Saudské Arábie (55 osob),“ konstatuje vnitro.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Zákaz nezákaz, na vodě pije polovina vodáků

V Česku platí nulová tolerance alkoholu na vodě pod pokutou až 100 000 korun. Přesto je vodácký zážitek pro většinu mužů synonymem pro alkohol, ženy ale naopak na vodě pijí jen výjimečně. Vyplývá to z červnového …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru