Portfolio projektů PSN: Pestrou paletu bytů rozšiřují i kanceláře nebo polyfunkční objekty

Realitní trh za posledních třicet let prošel dalekosáhlými změnami, které během období koronaviru ještě akcelerovaly. Všemi turbulencemi realitního trhu již od roku 1991 úspěšně prochází i společnost PSN, původně jako Pražská správa nemovitostí.
Metronom na Letné z portfolia PSN. Ilustrační foto: PSN

Více než 70 exkluzivních nemovitostí

Portfolio exkluzivních nemovitostí PSN v současnosti čítá více než sedmdesátku architektonických perel, kterým vévodí legendární Metronom na Letné. Značku PSN nese i slavný Dům módy na Václavském náměstí, ikonický Tančící dům nebo pozemek po bývalém komplexu Transgas na Vinohradské třídě. Ten portfolio PSN obohatil loni. Ještě předtím se k nemovitostem PSN zařadila třetí nejvyšší budova v Česku City Empiria.

S kancelářemi City Empiria na Pankráci se společnost PSN rozrostla do výšky, ale potvrdila také svoji pozici z hlediska šíře realizovaných projektů.

FOTO: City Empiria z portfolia PSN. Ilustrační foto: PSN

Od rekonstrukcí činžáků až po nové obytné zóny

Společnost PSN postavila své aktivity na na základech historických měšťanských domů, které probouzí k životu. Citlivou rekonstrukcí dokáže vybudovat komfortní bydlení dokonce i v chráněné památkové zóně. Příkladem je Rezidence U Sv. Štěpána, nárožní soubor tří měšťanských domů na Novém Městě pražském.

Celkem 31 moderních bytů a 11 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk vyrůstá na gotických základech. Nejstarší části stavby totiž nesou zdivo původní gotické kaple Všech svatých ze 14. století. Genius loci tady navíc snoubí i eleganci klasicistního stylu a novorenesanční noblesu, odkaz stavitelů z 19. století, na který současní architekti PSN navazují.

Projekty PSN zahrnují i novou výstavbu. Do finále se aktuálně blíží projekt Vila dům Na Vinici, který nabídne 27 komfortních bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk s předzahrádkami a balkony s výhledy do vinohradské zeleně.

Ve spolupráci s architektonickým studiem Jakub Cígler architekti připravuje PSN také studii polyfunkčního objektu na jednom z nejcennějších pozemků v Praze. Jde o začátek Vinohradské, zmiňovaný volný pozemek po Transgasu který by mohl ožít novou stavbou v roce 2024.

Vedle novostaveb bytových domů plánuje ambiciózní developer vybudovat celou obytnou zónu. Vznikne konverzí vršovického industriálního areálu Koh-i-noor. Bydlení v industriálním stylu nabízí i v projektu Vanguard Prague, který původní fabriku na letecké přístroje proměňuje v luxusní lofty.

Na nejbližších pět let chystá PSN bezmála třicítku projektů, ve kterých postaví až 3 tisíce nových bytů. V souladu se současnými trendy realitního trhu přitom nechybí ani projekty nájemního bydlení.

FOTO: Seifertova, činžovní domy z portfolia PSN. Ilustrační foto: PSN

Na vlně nájemního bydlení

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková z PSN.

Již nyní tým PSN intenzivně připravuje hned několik projektů nájemního bydlení. Jde například o unikátní renovaci bývalé Městské telefonní ústředny v ulici Fibichova nebo rekonstrukci tří činžovních domů v Seifertově ulici, kde má PSN své sídlo. Další projekty nájemního bydlení pod značkou PSN jsou zasazené v Polské nebo Muchově ulici. Aktuální nabídku najdete vždy na webu www.psn.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB