Portfolio projektů PSN: Pestrou paletu bytů rozšiřují i kanceláře nebo polyfunkční objekty

Realitní trh za posledních třicet let prošel dalekosáhlými změnami, které během období koronaviru ještě akcelerovaly. Všemi turbulencemi realitního trhu již od roku 1991 úspěšně prochází i společnost PSN, původně jako Pražská správa nemovitostí.
Metronom na Letné z portfolia PSN. Ilustrační foto: PSN

Více než 70 exkluzivních nemovitostí

Portfolio exkluzivních nemovitostí PSN v současnosti čítá více než sedmdesátku architektonických perel, kterým vévodí legendární Metronom na Letné. Značku PSN nese i slavný Dům módy na Václavském náměstí, ikonický Tančící dům nebo pozemek po bývalém komplexu Transgas na Vinohradské třídě. Ten portfolio PSN obohatil loni. Ještě předtím se k nemovitostem PSN zařadila třetí nejvyšší budova v Česku City Empiria.

S kancelářemi City Empiria na Pankráci se společnost PSN rozrostla do výšky, ale potvrdila také svoji pozici z hlediska šíře realizovaných projektů.

FOTO: City Empiria z portfolia PSN. Ilustrační foto: PSN

Od rekonstrukcí činžáků až po nové obytné zóny

Společnost PSN postavila své aktivity na na základech historických měšťanských domů, které probouzí k životu. Citlivou rekonstrukcí dokáže vybudovat komfortní bydlení dokonce i v chráněné památkové zóně. Příkladem je Rezidence U Sv. Štěpána, nárožní soubor tří měšťanských domů na Novém Městě pražském.

Celkem 31 moderních bytů a 11 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk vyrůstá na gotických základech. Nejstarší části stavby totiž nesou zdivo původní gotické kaple Všech svatých ze 14. století. Genius loci tady navíc snoubí i eleganci klasicistního stylu a novorenesanční noblesu, odkaz stavitelů z 19. století, na který současní architekti PSN navazují.

Projekty PSN zahrnují i novou výstavbu. Do finále se aktuálně blíží projekt Vila dům Na Vinici, který nabídne 27 komfortních bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk s předzahrádkami a balkony s výhledy do vinohradské zeleně.

Ve spolupráci s architektonickým studiem Jakub Cígler architekti připravuje PSN také studii polyfunkčního objektu na jednom z nejcennějších pozemků v Praze. Jde o začátek Vinohradské, zmiňovaný volný pozemek po Transgasu který by mohl ožít novou stavbou v roce 2024.

Vedle novostaveb bytových domů plánuje ambiciózní developer vybudovat celou obytnou zónu. Vznikne konverzí vršovického industriálního areálu Koh-i-noor. Bydlení v industriálním stylu nabízí i v projektu Vanguard Prague, který původní fabriku na letecké přístroje proměňuje v luxusní lofty.

Na nejbližších pět let chystá PSN bezmála třicítku projektů, ve kterých postaví až 3 tisíce nových bytů. V souladu se současnými trendy realitního trhu přitom nechybí ani projekty nájemního bydlení.

FOTO: Seifertova, činžovní domy z portfolia PSN. Ilustrační foto: PSN

Na vlně nájemního bydlení

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková z PSN.

Již nyní tým PSN intenzivně připravuje hned několik projektů nájemního bydlení. Jde například o unikátní renovaci bývalé Městské telefonní ústředny v ulici Fibichova nebo rekonstrukci tří činžovních domů v Seifertově ulici, kde má PSN své sídlo. Další projekty nájemního bydlení pod značkou PSN jsou zasazené v Polské nebo Muchově ulici. Aktuální nabídku najdete vždy na webu www.psn.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.