Poslední dva vyrobené nákladní Boeingy 747-8F si pronajala skupina Kuehne+Nagel

Skupina Kuehne+Nagel uzavřela dlouhodobou smlouvu o pronájmu letadel se společností Atlas Air a týká se provozu dvou Boeingů 747-8F, nákladních letadel, jež jsou považována za nejvýkonnější na světě. Tato dvě letadla jsou úplně posledními dvěma Boeingy 747, které byly vyrobeny, sdělila firma v tiskové zprávě.
Boeing 747-8F hraje v globální letecké nákladní přepravě důležitou roli díky pokročilé technologii umožňující nižší spotřebu paliva, vyšší přepravní kapacitě a sklopné přední části pro rychlé nakládání objemného nákladu. Ilustrační foto: i Hokuriku, CC BY 2.1 jp, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46573675

Společnost Kuehne+Nagel si v reakci na tržní vývoj exkluzivně pronajme celou kapacitu dvou nových letadel B747-8F (F=Freighter, pozn. red.), aby s nimi mohla od třetího, respektive čtvrtého čtvrtletí roku 2022 provozovat nákladní lety po celém světě.

Letadla budou sloužit zákazníkům firmy na obchodních trasách ovlivněných tržní nestabilitou, jako jsou například transpacifické linky. Letoun 747-8F poskytuje o 20 procent vyšší užitečné zatížení a o 16 procent nižší spotřebu paliva, než model 747-400F.

PSALI JSME:
Čínská hrozba sjednocuje. Po téměř dvou dekádách končí spor mezi Airbusem a Boeingem

Letadlo má také sklopné přední části pro rychlé nakládání objemného nákladu. Společnost Atlas Air, dceřiná firma Atlas Air Worldwide Holdings, provozuje největší flotilu nákladních letounů Boeing 747 na světě a objednala si také poslední kusy vyrobeného nákladního letadla modelu 747-8F.

Podobu modelu letounu Boeing 747-8 výrobce oficiálně představil už v listopadu 2005; k nasazení na komerční lety došlo u nákladní verze v roce 2011. Stroj patří mezi čtyři největší letadla světa od druhé světové války a má jeden z největších nákladových prostorů: Jeho kapacita je 853 m3 o maximální hmotnosti 140 tun.

PSALI JSME:
Šéf Boingu končí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chytrá řešení“ jsou pro menší a střední firmy příliš nákladná

Průzkum
Pod pojmem „Úspory a chytrá řešení“ si majitelé, jednatelé a ředitelé malých a středních podniků nejčastěji představují IT služby, zjednodušení, úsporu a efektivitu. Největší překážkou přijímání takových řešení ale podle nich je, že jsou příliš nákladná. Zjistil to výzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v únoru na vzorku 255 firem do 250 zaměstnanců agentura Ipsos.