Poslední šance na získání státního příspěvku za letošek? Přehled termínů pro včasné odeslání peněz nebo založení stavebka

Prosinec představuje pro klienty stavebních spořitelen hlavní měsíc, kdy posílají své peníze na účet stavebka. Druhým nejsilnějším měsícem podle objemu vkladů zůstává leden. Důvod je nasnadě – kdo uloží celou částku na začátku roku, zajistí si její plné úročení.

„Ovšem pro získání státní podpory je důležité, kolik peněz uložíte v daném roce. Jestliže částka nedorazí na váš účet ve stavební spořitelně do konce roku, státní podpora se nepřipíše. Pokud netušíte, zda jste peníze poslali, nebo ne, volejte svému poradci,“ říká tajemník AČSS Jiří Šedivý.

Pravidla pro státní podporu stavebního spoření zůstávají nezměněná. Na začátku nového roku se sečtou vklady účastníků a úroky, odečtou se poplatky a daně z úrokového výnosu; tím dostaneme ročně uspořenou částku, z které lze zjistit výši státní podpory. Každému spořícímu klientovi stát připíše na účet 10 % z ročně uspořené částky, nejvýše pak z 20 000 Kč. Nejvyšší možná suma, kterou můžete získat, jsou tedy 2 000 Kč.

„Na výši státní podpory nemá vliv, jestli peníze převádíte jednou ročně, nebo třeba pravidelným měsíčním příkazem. Nezáleží ani na momentu, kdy prostředky na účet vložíte. Státní podporu za rok 2017 získáte, i když smlouvu o stavebním spoření uzavřete těsně před jeho koncem a v příslušném termínu si na účet stihnete dát odpovídající sumu. Vyplatí se ale seznámit se s podmínkami dané stavební spořitelny,“ doporučuje Jiří Šedivý.

Asociace českých stavebních spořitelen proto sestavila přehled, jaké možnosti nabízejí jednotlivé stavební spořitelny.

Posledním pracovním dnem letošního roku je pátek 29. prosince. To budou mít otevřeno pobočky všech stavebních spořitelen. Pokud tedy váháte, můžete ještě na poslední chvíli založit stavební spoření a vložit peníze obratem. Určitě to stihnete v centrálách spořitelen a stihnout to umějí i obchodní zástupci. Některé ze stavebních spořitelen dále umožňují, abyste ještě 29. prosince poslali celou sumu prostřednictvím expresní platby.

Zde je přehled podmínek v jednotlivých stavebních spořitelnách:

Českomoravská stavební spořitelna (web)

Peníze v hotovosti můžete vložit v pobočkách některých bank ještě 29. 12., a to do konce pracovní doby. Přesné lhůty závisejí na konkrétní bance, u níž máte vedený účet; hotovostní vklady u obchodních zástupců totiž ČMSS neumožňuje. Totéž platí i pro bezhotovostní elektronickou platbu.

Smlouvu lze uzavřít v centrále ČMSS (Vinohradská 3218/169, Praha 10) nejpozději rovněž 29. 12. do 16:00. Pokud smlouvu podepíšete u obchodního zástupce, měli byste zaslat platbu tak, aby byla na účet ČMSS připsána ještě do konce roku. Musíte mít tedy na paměti zúčtovací termíny bank.

Stavební spořitelna České spořitelny (web)

Nejzazší možný termín pro vklad hotovosti na účet SČSS je 31. 12. do 23:00, a to prostřednictvím vkladového bankomatu. Bezhotovostně elektronicky je možné peníze převést příkazem do 28. 12. do konce pracovní doby, zatímco spěšným příkazem, spojeným s úhradou, do 29. 12. do 12:00; přes Servis 24 / George pak lze bezhotovostně elektronicky peníze poslat nejpozději 28. 12. do 23:00 a spěšným příkazem, spojeným s úhradou, do 29. 12. do 14:00. Vklad hotovosti v pobočce České spořitelny můžete provést do 29. 12. do konce pokladních hodin, ve víkendových pobočkách do 31. 12. 2017 do 12:00.

Modrá pyramida stavební spořitelna (web)

Nejzazší termín pro odeslání částky bezhotovostním elektronickým převodem závisí na podmínkách jednotlivých bank; konkrétně Komerční banka umožňuje převody označené expres se splatností 29. 12. 2017 provést ještě tentýž den do 14:00. Standardní hotovostní vklady v korunách se splatností do 28. 12., které mají být v jiné bance zúčtovány do konce roku 2017, můžete k zúčtování předat prostřednictvím samoobslužného boxu nejpozději ve středu 27. 12., u přepážky pak nejpozději ve čtvrtek 28. 12.

Vzhledem k tomu, že se v pobočkách MPSS běžně používají i biometricky podepsané formuláře, lze smlouvu tímto způsobem sjednat až do 28. 12. Teoreticky je možné, aby klient sepsal smlouvu v centrále (Bělehradská 128, Praha 2) do 29. 12. do 12:00. V takovém případě si ovšem pečlivě ohlídejte včasné připsání vkladu. Klienti Komerční banky dále mohou využít internetové bankovnictví MojeBanka, v jehož rámci lze uzavřít novou smlouvu stavebního spoření a také na ni převést prostředky. Všechny potřebné informace jsou uvedeny v této aplikaci.

Raiffeisen stavební spořitelna (web)

Při platbě převodem je zapotřebí dát pozor, aby datum splatnosti odpovídalo nejpozději 29. 12. Nejprve si ale raději ověřte, zda vaše banka takové datum akceptuje. Pokud ne, musí být datum splatnosti dřívější. Jestliže dáváte přednost poštovním poukázkám, pohlídejte si termín 15. 12. Platba v hotovosti v pokladnách RSTS je možná ve všech pobočkách, a to v jejich otevíracích době. V hlavním sídle RSTS (Koněvova 2747/99, Praha 3) můžete vklad hotovosti provést nejpozději 29. 12. do 14:00.

Wüstenrot – stavební spořitelna (web)

Při zaslaní bezhotovostní platby na účet WSS je nutné zadat příkaz k převodu peněz tak, aby platba byla na účet připsána nejpozději 29. 12.; záleží tedy na bance plátce a jejích lhůtách provedení platebních příkazů. Totéž se vztahuje i na platbu složenkou: také v tomto případě musí být platba připsána na účet do 29. 12. Vklad v hotovosti, který je u WSS zdarma, můžete provést v pokladně v centrále Wüstenrot (Na Hřebenech II 1718/8, Praha 4) do 29. 12. do 15:00. V pobočkách Expobank CZ a MONETA Money Bank lze peníze vložit hotově do 29. 12., a to do konce pracovní doby.

V případě uzavření nové smlouvy je rovněž důležité ohlídat si, aby peníze na účet dorazily nejpozději 29. 12. – po uplynutí tohoto data už vám stát příspěvek za rok 2017 nepřizná.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru