Potřebným putuje z obchodů Albert 27 tun potravin. Sbírku v Albertu podpořil i ministr zemědělství

Čtyři desítky obchodů Albert po celém Česku se zapojily do jarní části již sedmého ročníku Sbírky potravin. Ten proběhl v sobotu 18. května v supermarketech po celém Česku. Nejvíce potravin darovali zákazníci v hypermarketu Albert v pražském Centru Chodov, kde Sbírku podpořil i ministr zemědělství Miroslav Toman.
Sbírku potravin v chodovském Albertu podpořil i ministr zemědělství Miroslav Toman. Foto: Albert

Odtud putuje do potravinových bank celkem tři tuny jídla a drogistického zboží. Následně se rozdělí potřebným. Další více než tři tuny potravinového daru slavnostně předali v chodovském hypermarketu také zástupci Alberta potravinovým bankám.

Zákazníci obchodů Albert v průběhu soboty darovali trvanlivé potraviny a drogistické zboží do speciálně označených nákupních vozíků. Dary nyní putují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do charit, nadějí a neziskových organizací. Pomohou tak například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi, lidem s postižením nebo bez domova.

Celorepubliková charitativní akce se stala již tradicí. „Společně s Federací potravinových bank a mnoha dalšími subjekty jsme před sedmi lety začali s celonárodní akcí, která výrazně přispěla k osvětě v této oblasti, postupně nabírala na popularitě a díky tomu poukázala na společenský problém a tíživou situaci sociálně ohrožených skupin lidí. Děkujeme zákazníkům za jejich zájem a dary potřebným,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Naše obchody darují v průběhu celého roku pravidelně neprodané potraviny, jen vloni to bylo více než tři sta tun. Tato oblast pomoci se dále úspěšně rozvíjí. Všichni, kteří se na darech podílí, pomáhají řešit nejen sociální, ale také environmentální problém. Dary potravin také přispívají k omezení plýtvání potravinami,“ dodává Mareček.

Albert navýšil dar zákazníků o tři tuny

Z obchodů Albert putuje k lidem v nouzi celkem 27 042 kilogramů potravin a drogistického zboží. V přepočtu tak suma představuje 48 676 porcí jídla potřebným. Nejvíce se pak vybralo v hypermarketu Albert na pražském Chodově, kde zákazníci vložili do označených vozíků 2 919 kg potravin. Albert se do Sbírky zapojil darem 3,25 tun trvanlivých potravin České federaci potravinových bank. Šek předal za obchody Albert Petr Pavlík, senior viceprezident pro marketing, obchod a podporu prodeje do rukou Věry Doušové, zástupkyně České federace potravinových bank, a to za účasti ministra zemědělství Miroslava Tomana i prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy.

Všechny potraviny a drogistické zboží nyní putuje do nejbližších potravinových bank, které je dále přerozdělí do okolních charit a neziskových organizací. Díky tomu se pomoc dostane přímo k lidem v regionu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně …

Jak fakturovat v začátcích podnikání?

Začátky jsou prý těžké. Ale nemusí být. Stačí se rozhodnout začít. A když zvládnete tohle, zvládnete i jakékoliv těžkosti. Jen je třeba si je ulehčit. Pokud vás zajímá, jak si ulehčit fakturování – jste na správném místě.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru