Praha 2022 bude zase o něco krásnější. Na co se můžeme těšit?

Stále si zachovává historické genius loci a nepřestává okouzlovat noblesou svých památek. Přesto Praha musí reagovat na tempo moderního života, které se ve 21. století zásadně zrychluje. Současné proměny české metropole podporují její pozici v globálním měřítku, ale přinášejí užitek i jejím obyvatelům, primárně z hlediska kvality života, bydlení a práce, dopravy, množství zeleně, příležitostí k odpočinku nebo využití veřejných prostranství.
PSN, klíčový hráč pražského trhu realit se podílí na proměnách Prahy. Ilustrační foto: PSN

Jaké proměny Prahy se chystají?

Letos by měla být dokončena první fáze rekonstrukce Václavského náměstí. V přípravě je druhá, stejně jako výstavba na místě bývalého komplexu Transgas na začátku Vinohradské ulice, v těsné blízkosti nejvýznamnějšího pražského náměstí. Lukrativní pozemek po bývalém Transgasu rozšířil portfolio více než sedmdesáti exkluzivních nemovitostí PSN loni, když ho společnost koupila od HB Reavis za 870 milionů korun. Nyní ve spolupráci s architektonickým studiem Jakub Cígler architekti připravuje studii multifunkčního objektu, primárně zaměřeného na luxusní bydlení. Pro přípravu a realizaci projektu na jednom z nejcennějších pozemků v hlavním městě vytvořila PSN společný podnik s developerem Penta Real Estate.

Není to však jen Václavské náměstí a Vinohradská. Proměny se dočkají i další pražská náměstí a ulice, například Seifertova. Jako jeden z nejdůležitějších průsečíků Žižkova by měla být Seifertova díky novému dopravnímu řešení prostupnější, také bezpečnější pro chodce a s novou výsadbou i zelenější. Právě na Seifertově sídlí společnost PSN a aktuálně tady také chystá rekonstrukci tří činžovních domů, se kterou vznikne 65 nových bytů.

O nové stavby se rozrůstají všechny části Prahy, díky společnosti PSN například Vinohrady. V sousedství oblíbeného parku Grébovka tady aktuálně staví novostavbu Vila dům Na Vinici.

V přípravě je také nový most přes řeku Vltavu, lávka nebo terminál lodní dopravy. Po letech, kdy ležely ladem, se své proměny konečně dočkají i velké pražské brownfieldy. Ani v této oblasti nezůstává PSN pozadu. Jako vlastník připravuje rozsáhlou revitalizaci vršovického areálu Koh-i-noor, která ho promění v moderní obytnou zónu v industriálním stylu.

PSN probouzí domy k životu

Projekty PSN dokládají, že dokáže naplnit potenciál každé nemovitosti bez ohledu na to, zda jde o historickou budovu, průmyslový areál nebo pozemek. Zaměření PSN je široké, chuť realizovat nové investiční výzvy stále veliká. Ani aktuálních 25 projektů PSN netlumí akviziční apetit klíčového hráče pražského trhu realit.

Akviziční tým stále hledá nemovitosti, které by se s PSN mohly probudit k životu. Bude to právě ta vaše?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Skupina KROUŽKY spouští vzdělávací projekt PAIDOS

Skupina KROUŽKY, která je jedním z největších organizátorů zájmových a vzdělávacích kroužků a volnočasových aktivit pro děti přímo v základních a mateřských školách po celé ČR, a která je součástí české investiční …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB