Praha i evropské burzy ztrácely

Názor
Ve středu byl zveřejněn německý IFO index. Dopadl víceméně podle očekávání. Každopádně potvrdil, že se nálada v ekonomice zlepšuje. Pravděpodobně je to vzhledem i ke klesajícím cenám elektřiny a rozvolňování pandemické situace v Číně, a tudíž oživení tamní ekonomiky.
Praha i evropské burzy ztrácely. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Index pražské burzy PX po včerejším růstu ve středu oslabil. Ztráta byla ovlivněna finančními domy a dosáhla 0,88 procenta (1 376,52 b.). Nejvíce zaostala Erste (-2,54 %, 822 Kč), která klesá od začátku tohoto týdne. Následovala pojišťovna VIG (-1,17 %, 593 Kč), Komerční banka (-0,94 %, 734 Kč) a Moneta (-0,82 %, 84,30 Kč). Posiloval pouze Philip Morris ČR (+0,69 %, 17 440 Kč) a ČEZ.

ČEZ (+0,40 %, 999 Kč) ve středu tvořil asi 70 procent veškerých objemů a skončil silnější, jen těsně pod hranicí tisíc korun.

Americký index S&P500 otevřel obchodování silnější o dvě desetiny procenta. Evropský index STOXX Europe 600 předvedl docela volatilní obchodování. Otevřel propadem o zhruba procento. Pak se jeho výkon lepšil. Nicméně pak se sentiment opět otočil a chvíli před koncem obchodování oslaboval o 0,5 procenta (461,30 b.).

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Cena za extrémní volatilitu na trhu s dluhopisy

Skutečně zajímavé dění na trhu se v posledních měsících odehrávalo v jiných třídách aktiv než v akciích – bitcoin prudce rostl a komodity klesaly. Výjimkou nebyly ani dluhopisy, které po historicky špatném roce 2022 …

Akciové trhy surfují na pozitivní vlně

Směr středečního obchodování, v Evropě i za mořem, byl jasný. Již zahájení obchodování bylo silnější o téměř procento ve srovnání s úterním závěrem. Následně akciové trhy své zisky dále rozšiřovaly.

Duch nemovitostí obchází evropské banky

Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 procent. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB