Praha poprvé v TOP 20 nejdražších nákupních ulic světa

V aktuálním žebříčku nejdražších nákupních ulic, který pravidelně sestavuje realitní společnost Cushman & Wakefield, se poprvé do první dvacítky „probojovalo“ Česko, respektive Praha. Ačkoli by se dalo očekávat, že zabodovala vyhlášená Pařížská ulice plná luxusních obchodů, místo v první dvacítce jí „vyfouknul“ jiný známý bulvár – Na Příkopě.
Ilustrační foto: Wikipedia

Pražská ulice Na Příkopě si oproti minulému žebříčku polepšila o tři místa. Díky tomu se posunula na 19. místo. K umístění jí pomohlo výše nájemného, které v některých domech přesahuje 230 eur na metr čtvereční, což je v přepočtu bezmála 72 tisíc korun ročně

Společnost Cushman & Wakefield – přední světový poskytovatel realitních služeb – vydala každoroční zprávu Nejdražší nákupní ulice světa už potřicáté. Firma sleduje 446 nejvýznamnějších nákupních ulic po celém světě, nejdražší z nich se potom dostávají na základě interních dat do zveřejňovaného žebříčku.

Nové obchody Na Příkopě…

Firma připouští, že mezi nejdražší ulice v Česku patří vedle Na Příkopě rovněž zmiňovaná Pařížská. A uznává, že Pařížská je významným místem pro luxusní značky. Jenže Na Příkopě je z hlediska turistiky, frekvence procházejících lidí nebo umístění v historickém jádru Prahy významnější ulicí, takže i cílová skupina je výrazně širší. Kromě hodně rozšířených značek zde zákazník narazí i na ty prémiové.

V obou ulicích letos vzrostlo nájemné, přičemž mezi nejatraktivnější prodejní prostory patří rohové domy nebo významné historické stavby. „Za pronájem takových prostor může vlastník požadovat prémiové nájemné, které dokonce přesahuje zmíněných 230 eur za metr čtvereční,“ uvedla společnost Cushman & Wakefield.

PSALI JSME:
Šikana nebo zákonem povolené omezení podnikání?

Koncem února například otevřela Na Příkopech svou prodejnu španělské šperkařství Tous, kterou na českém trhu zastupuje firma CBRE. „Společně plánujeme otevření dalších jednotek v Praze i v regionálních městech,“ řekl Tomáš Beránek z CBRE. Až dosud mělo Tours butiky pouze v obchodních centrech, novou prodejnu Na Příkopech pokládá za svou vlajkovou. Na Příkopech otevřely obchody rovněž Swarovski a Vapiano.

„Její potenciál je však zdaleka nevyčerpaný. V brzké době atraktivita celé oblasti dále vzroste v důsledku nových projektů, z nichž nejzásadnější je rekonstrukce Savarinu,“ říká Jan Kotrbáček, partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních nemovitostí ve střední a východní Evropě společnosti Cushman & Wakefield.

PSALI JSME:
Čtvrtina tuzemských zákazníků se při nákupu řídí svými zvyky. Neřeší ceny, nabídku, ani značky

… a rovněž v Pařížské

Také v Pařížské ulici otevřely své obchody některé významné světové značky: Například Brunello Cucinelli, Hogan a Philipp Plein, Elisabetta Franchi a Furla. Luxusní značky se rovněž objevují v okolních třídách, třeba v přilehlé ulici Široká nedávno otevřela butik módní ikona Christian Louboutin.

Podle autora zprávy Nejdražší nákupní ulice světa Darrena Yatese je globálně o špičkové maloobchodní lokality stále velký zájem. Proč? „Přední obchodníci využívají tyto prodejny v rámci své strategie přilákání a udržení zákazníků,“ vysvětlil Yates.

PSALI JSME:
Které svátky vydělávají obchodníkům nejvíc?

„Vyhlídky tohoto odvětví jsou stále světlé, v důsledku společenských a technických změn však přichází fáze ´více než maloobchod´, což znamená, že bude třeba přizpůsobit také obchodní modely,“ uvedl Justin Taylor ze společnosti Cushman & Wakefield.

„Tradiční maloobchod sice přežije a na mnoha místech bude i prosperovat, pravděpodobně však bude tvořit menší část celkového mixu nájemců. I v těchto nejdražších lokalitách hlavních městských ulic nejspíš budeme svědky smíšeného využití – restaurace, volnočasové aktivity, fitness a služby.“

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru