Pražský Petřín se zabarví do fialové. Na podporu celosvětového hnutí WeThe15

Pět dní před zahajovacím ceremoniálem paralympijských her v Tokiu 2020 se Český paralympijský výbor, společně se svými zahraničními kolegy, připojí dne 19. srpna k celosvětovému spuštění projektu WeThe15 rozsvícením Petřínské rozhledny fialovou barvou – mezinárodní barvou postižení.
Logo celosvětového hnutí WeThe15. Zdroj: WeThe15

Iniciativa WeThe15 je podporována koalicí 20 předních mezinárodních organizací – včetně Mezinárodního paralympijského výboru, Mezinárodní aliance zdravotně postižených, Lidských práv OSN, Světové zdravotnické organizace WHO či UNESCO. Tato desetiletí trvající iniciativa chce být vůbec největším hnutím za lidská práva, které bude reprezentovat 1,2 miliardy lidí se zdravotním postižením na světě – 15 procent světové populace.

Mezinárodní projekt #WeThe15, který byl zahájen před letošními paralympijskými hrami v Tokiu, má za cíl ukončit diskriminaci osob se zdravotním postižením a vystupovat jako globální hnutí, které veřejně vede kampaň za zviditelnění, začlenění a lepší přístupnost pro zdravotně postižené. WeThe15 sdružuje dosud největší koalici mezinárodních organizací ze světa sportu, lidských práv, politiky, obchodu, umění a zábavy.

Jako součást několika plánovaných aktivit bude 19. srpna pražská Petřínská rozhledna jednou z 115 ikonických památek ve 30 zemích a několika časových pásmech, které se zúčastní celosvětového fialového osvětlení (od večera 20:36 do 5:48 ráno druhého dne). Mezi další osvětlené památky bude patřit například aucklandská Sky Tower, Tokijský Skytree a Rainbow Bridge, ženevský komplex fontán Jet d’Eau, moskevská Televizní věž Ostankino, římské Koloseum, London Eye nebo území Niagarských vodopádů u kanadsko-amerických státních hranic.

Další informace o WeThe15 najdete na www.WeThe15.org a sledujte rovněž účty @WeThe15 na Instagramu, Facebooku a Twitteru.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.