Přední osobnosti české literatury a ilustrace připravily originální automatické odpovědi v nepřítomnosti

Dostat trochu umění a emocí do oblasti mezilidské komunikace, která bývá věcná a odosobněná. S takovým cílem vznikl projekt Automatická odpověď. Zapojilo se do něj přes třicet českých spisovatelek, spisovatelů, básnířek, básníků, ilustrátorek a ilustrátorů. Každá z osobností připravila svou verzi e-mailu určeného k rozesílání během dovolených.
Každý z autorů přistoupil k zadání po svém. Zdroj: Opráski sčeskí historje

Všechna díla jsou ode dneška volně k dispozici na webu automatickaodpoved.cz. Kdokoliv si tedy může při příštím pobytu mimo kancelář nastavit „out of office“ od Petry Soukupové, Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99, Petry Hůlové, Jana Němce, Nikoly Logosové nebo mnoha dalších držitelů prestižních cen, ale i mladých talentovaných autorů.

Vykouzlit úsměv i v nepřítomnosti

„V naší společnosti se stále více zaměřujeme na efektivitu v různých oblastech života. V mezilidské komunikaci to často vede k monotónnosti a odosobnění. Proto jsme se rozhodli osvěžit žánr, který je v průběhu léta velmi populární,“ vysvětlují svou motivaci organizátoři projektu David Krátký a Jan Noháč.

„Automatické odpovědi jsou si většinou velmi podobné, adresáti od nich nic tvůrčího nečekají. Proto doufáme, že když je na takto neobvyklém místě potká něco originálního a lidského, povede to k překvapení, inspiraci nebo úsměvu,“ doplňují David s Honzou.

Návštěvníci webu mohou vybírat z více než třiceti děl. To, které se jim líbí, jednoduše zkopírují nebo stáhnou a vloží do připravované automatické odpovědi. Pak už stačí jen přidat vlastní termíny plánované dovolené a odpověď obvyklým způsobem nastavit. Všechna díla jsou k dispozici k volnému užití, s projektem není spojena žádná instituce ani komerční záměr.

„Zemský ráj to na pohled… a já v něm. 1. srpna budu zpět.“

Každý z autorů přistoupil k zadání po svém, vznikla tak mozaika příspěvků, které se liší formou i náladou. Petr Borkovec zvolil odlehčený tón: „Dobrý den, od té doby, co čerpám dovolenou, vám děkuji za pochopení. Pokud mě potřebujete, jedná se o automatickou odpověď. Do práce se vrátím okamžitě, jakmile se pochopím,“ začíná svůj text.

Odpověď Davida Zábranského je možné číst jako společenský komentář, hříčka Petry Hůlové reaguje na fenomén umělé inteligence. Petr Krejčík zremixoval Taťánin dopis Oněginovi, Vratislav Maňák zase českou hymnu: „V letních lukách dýchá svět, zemský ráj to na pohled… a já v něm. 1. srpna budu zpět.“

Podobně rozmanité jsou i výtvarné příspěvky. Od nastupující ilustrátorské generace, zastoupené například Nikolou Logosovou a Annou Kulíčkovou, přes autora známých komiksů Opráski sčeskí historje, až po Jaromíra 99, který připravil dílo spolu s Jaroslavem Rudišem.

Máte nápad na automatickou odpověď? Zapojte se!

Projekt Automatická odpověď není vyhrazen jen etablovaným autorům, díky kontaktnímu formuláři do něj může přispět kdokoliv. Nejpovedenější texty a obrázky organizátoři zveřejní.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB