Přihrávka Hello bank! Komerční bance

Boj o klienty mezi bankami v Česku neutuchá. Kdo získá 340 tisíc klientů, jimž dává výpověď Hello bank!? Například Raiffeisenbank spustila akci, kde noví klienti mohou získat až 3 000 korun, pokud třikrát měsíčně zaplatí její kartou.
Hello bank! píše svým klientům, že ideální by pro ně byla Komerční banka se spořicím účtem úročeným pěti procenty do 200 tisíc a odměnou 1 000 korun pro ty, kteří tam ještě účet nemají. Ilustrační foto: FAEI.cz

mBank za podobných podmínek vrací 2 000 korun z nákupů. Komerční banka při založení nového účtu nabízí tisíc korun na nákup v e-shopu českého hokejového týmu. ČSOB zase láká na roční dálniční známku v hodnotě 1 500 korun. Při používání platební karty mohou klienti během dvou měsíců získat další tisícovku.

Až 10 000 korun nabízí UniCredit Bank novým klientům ve 25 měsíčních splátkách při třech transakcích platební kartou měsíčně. Nabízí jim také až 6% zhodnocení úspor do konce června pro vklady do 500 tisíc korun. Aktuálně nejvyšší sazbu bez závazků 6,08 procenta má v Česku Trinity Bank. Ta navíc při nižší úrokové sazbě 5,68 procenta poskytuje garanci tohoto úroku do konce roku.

PSALI JSME:
Češi v lednu opět vylepšili rekord ve spoření

Se složitějším produktem vystartovala na obyvatelstvo Banka Creditas. Jde o kombinaci desetiletého nezajištěného podřízeného vkladu s úrokem 8,5 procenta a zajištěného půlročního termínovaného vkladu se sazbou 6,3 procenta, která se ovšem může po šesti měsících změnit. Že Creditas míří na amatérské bankéře – hračičky, dokládá i nový, již třetí podílový fond.

A tak jediným bankovním domem, který klienty už nechce, je Hello bank!. Před pár dny oznámila klientům, že jejich vklady na běžných (dosud 1 %, pozn. aut.) i spořicích (4,5 %) účtech bude od července úročit nulou.

PSALI JSME:
Francouzská Hello bank! v Česku končí

Tím chce urychlit jejich dobrovolný odchod, než to v Česku po pěti letech původně úvěrová firma Cetelem definitivně zabalí. Pikantní je, že dál klientům rozesílá nové platební karty i dopisy o ukončení smlouvy.

Zatím jedinou nezodpovězenou otázkou bylo, komu Hello bank! nadežene svých asi 340 tisíc klientů. Nyní jim píše, že ideální by byla Komerční banka se spořicím účtem úročeným pěti procenty do 200 tisíc a odměnou 1 000 korun pro ty, kteří tam ještě účet nemají. Majitelem Hello bank! je francouzská BNP Paribas, majitelem Komerční banky francouzská Société Générale. Souvislost víc než zřejmá.

PSALI JSME:
Société Générale uvádí na trh stablecoin

Podobné bratříčkování na bankovním trhu není nic neobvyklého. Odměnu 300 korun získají od dubna zákazníci Air Bank a O2, kteří využívají služeb obou společností. Tedy pokud jim na účet u Air Bank přijde alespoň 10 tisíc měsíčně a zároveň z něj budou hradit faktury za služby příslušného operátora ve výši alespoň 600 korun. O2 a Air Bank jsou díky jejich majiteli skupině PPF soudržná rodina.

Boj o klienty jak vidno je a bude dál nelítostný. Banky v Česku uvádějí, že mají přes 18 milionů klientů, přičemž počet obyvatel České republiky minulou neděli v poledne čítal 10 581 246. Aktuálně však přibývá 13 obyvatel denně, a tak si banky dál budou brousit beztak už ostré drápky.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank a O2 sázejí na synergie, spojují síly a nabízejí odměnu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB