Přinese českým olympionikům Raškovka štěstí?zdroj: Alpine Pro

Přinese českým olympionikům Raškovka štěstí?

Všichni členové výpravy českých olympioniků v jihokorejském Pchjongčchangu vyfasují legendární „Raškovku“ – kulicha, který přinesl českému skokanu Jiřímu Raškovi štěstí a získal v něm zlatou medaili na Zimních olympijských hrách v roce 1968 v Grenoblu.

Čepice ale není určena jen sportovcům, pořídit si ji může každý fanoušek v síti prodejen a e-shopu Alpine Pro za 399 korun, jak informovala společnost v tiskové zprávě. S odkazem na legendárního českého skokana je navíc spojený i filantropický podtext, protože koupí čepice přispějete na Českou olympijskou nadaci, která ve sportu podporuje děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Raškovka je upletena z hřejivého materiálu a podšita fleecem. Jeden z prvních, kdo měl možnost si ji vyzkoušet, je Raškův vnuk a bývalý elitní skokan na lyžích Jan Mazoch. „Děda by z toho měl radost. Byl mimořádně inspirativní osobností. Těší mě, že jeho výkony budou motivovat naše olympioniky a že se Raškovka podívá na další olympiádu,” řekl.

Český olympijský výbor sáhl po slavné české historické předloze již podruhé. V Riu před dvěma lety byl hlavní inspirací našich sportovců běžec Emil Zátopek. „Před padesáti lety v této čepici vyhrál Jiří Raška zlatou medaili. Věříme, že i dalším českým sportovcům přinese štěstí a cenných kovů posbírá naše výprava co nejvíce. Je pro nás vždy ctí pracovat s odkazem významných sportovních událostí a přenášet je do našich výrobků. Zároveň doufáme, že i českým fanouškům se bude líbit a že v ní budou nejen v olympijských parcích fandit,“ uvedl Václav Hrbek, zakladatel společnosti Alpine Pro.

Celá olympijská kolekce bude veřejnosti představena už za týden – 20. listopadu.

(red)

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *