Přivřené hranice vyřešil pendlující český popelář rázně. Zůstal v Německu

Zbyněk V. (53) byl pendler. V Německu už několik let dělá u odpadové firmy. Nejprve na údržbě spalovny a teď popeláře. Někdy odvozí až čtyři sta kontejnerů za den. Za tuto práci je vděčný, i když je fyzicky těžká. Vytáhla ho z nouze. Jenže od března se přejíždění z Kraslic do práce v Německu stalo martyriem. Vyřešil ho. Nekompromisně. Zůstal už v Německu i se svou paní.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Jaké už při první loňské uzávěře musel řešit problémy, jsme psali zde. V jedné chvíli musel opustit i svou ženu, která trpěla bolestmi, neboť potřebovala operaci kolena.

Nakonec se mu vše podařilo vyřešit. I díky tomu, že už předloni si pronajali chatičku na německé straně. A protože Zbyněk je společenský, brzy se tam skamarádil s místními chataři, co zde pobývají na léto. Jeden z nich je zároveň vlastník činžovního domu, a tak Zbyňkovi za rozumné peníze pronajal v městečku, kde sídlí Zbyňkův chlebodárce, byt.

„Má paní nakonec prodělala v Česku už tolik vyhlíženou a několikrát odkládanou operaci. Zařídili jsme pro ni pobytové papíry v Německu, koupil novou kuchyň a nábytek do bytu v Německu. Oba se domluvíme dobře německy, ona ještě lépe než já. A tak jsme už v Německu zůstali,“ říká spokojený Zbyněk.

PSALI JSME:
Zavřené hranice trhají rodiny. Pendler musí kvůli příjmu opustit ženu trpící bolestmi

Počítá s tím, že ještě pár let vydrží dřinu u popelářů, a pak už s německým důchodem slušně vyžije. Bude dostávat i český. „Mít jen český důchod, to by byla nouze s bídou. Takhle jsem nás snad zajistil,“ uvažuje.

A zbytek rodiny? Z prvního manželství má dospělé dcery a je už několikanásobným dědečkem. „Není problém. Komunikujeme, a když to situace dovolí, navštívíme se. Ale není to každodenní zápas o to, dostat se přes hranice. Navíc jsem si spočítal, že nájem vlastně ani není o tolik větší, než kolik mě měsíčně stálo dojíždění šedesát kilometrů tam a zpět,“ uzavírá Zbyněk.

I z toho příběhu je vidět, že dokořán otevřené hranice uvnitř Evropy se za rok pořádně přivřely a lidé se budou muset více rozhodovat, kde zůstanou.

PSALI JSME:
Nebezpečný soused

Zavřít reklamu ×
 1. Je to kabrňák. Nestěžoval si jenom , a vypořádal se s nastalou situací patřičně sám. Kéž by takových bylo více.

  • Ne kabrňák ale ubožák co uklízí odpad po Němcích,kteří prohráli válku. Já bych do Německa nejel ani za zlatou cihlu.Často sleduji v televizi o druhé světové války a jak dopadla obec Ležáky,Lidice a další.O koncetračních táborech se nebudu ani vyjadřovat…..

   • hele dej si velkej pozor:Mercedes,Audi,BMW,Opel,Porsche,Mozart,Bach,Adidas,Puma,Kaufland,Lidl,Penny market,DM,Diechmann,Rossmann apod….a jestli ridis diesel,tak Rudolf byl taky Nemec.Takze opovaz se pouzit neco nemeckeho 😀 a chran te Pan buh nakoupit v nemeckem obchode nebo koupit nemecke vyrobky ty koncentraku jeden 🙂

 2. Pozastavili jste se někdy nad tím, proč u nás musí mít pracující člověk odpracováno až 35 let aby měl nárok na důchod? Nikde v EU není potřeba tak dlouhá doba k získání důchodu, jako u nás. Jinde je to nanejvýš 25 let. A potom se divte, že už i ombudsman upozorňuje, že u nás rapidně přibývá lidí bez nároku na důchod, byť mnoho let dřeli jako koně. Stačí, že se u nich třeba projevily po padesátce zdravotní neduhy, na které nedostanou invalidní důchod, ale už k vůli nim jsou na pracovním trhu nezaměstnatelní. Tím pádem nemají šanci splnit 35 odpracovaných let a jsou v zádeli. A nějak nevidím, že by se v poslanecké sněmovně snažili napravit tu do očí bijící nespravedlnost.

  • To pane neřešte. Díky vzrůstajícímu státnímu dluhu a logicky vysokého úroku z něj,stále více státních zaměstnanců,např. učitelé už tento rok dosáhnou na 45000 kč….Na důchody už do 5 let nebudou peníze,bude se půjčovat a dále se bude situace zhoršovat! Z tohoto kolotoče už nejde vystoupit. Tento stát nemůže vyplácet důchod po 10 odpracovaných letech jako Německo.My nemáme kolonie odkud bychom brali peníze. Další problém jsou dańové ráje kdy takový senátor a král automatů daní v Monaku,Kvitová je taky v daňovém,velké podniky daní ve své domovině,taktéž všechny většinou německé banky.Náš stát by nezvládl ani 100 000 migrantů….Německo má min. 2 mil. migrantů a zvládá to v pohodě.

  • V USA taky jse musi odpracovat 35 let, na plnej duchod, ale v USA muzete pracovat jenom 10 let,ale dostanete mensi duchod

 3. Mám obavu že ta hrstka co tu ještě pracuje tu velkou bandu uživit asi nemůže..Rozhlídněte se kolem sebe a dáte mi za pravdu.Nebude nutných 35 ale brzo 40let .

 4. Naprostá pravda ,mám odpracovaných let -to nemá chlap 2,děti a dostala jsem důchod k pláči a nevyžiji z toho a musím si jít přivydělat ,jinak bych chodila v teplácích a v důchodkách. Je to velmi nespravedlivé.

 5. Ano. Pokud chce pracovat v D a tím pomáhat německé ekonomice, je toto řešení. Neustále tam přibývají islamští imigranti, kteří se množí, pro Evropany nepřijatelným způsobem ( mnohoženství ). Takže někdo těmto imigrantům tento blahobyt zajistit musí.

  • Češi jsou hova… co budou pracovat klidně pro Hitlera. Pro mě je Německo naprosto nepřijatelná země! Nejel bych tam ani na dovolenou. Vždyť nám povraždili desetitisíce lidí. Dodnes nemohu pochopit vítězné mocnosti že po válce Německo nebylo rozděleno svým sousedům a občané posláni na převýchovu(pouze ti co nebyli zblbnutí fašismem)…..Tak tu Německo zas škodí ať už migranty nebo elektrickým šrotem na čtyřech kolech co nám akorát zdraží elektřinu do domácnosti!

   • Sankce prvni valky, kdy Nemci neprohrali, vzdali se, a cizi mocnost nevstoupila na jejich pudu byla pricinou druhe valky.
    Rusko nam povrazdilo take tisice lidi. A je paraxoxni, ze lide z Cr jsou geneticky vice Nemci, Vychodni Nemci diky znasilnenim jsou z 1/3 – 1/2 Rusove.
    A pokud nenakupujete v obchodech co vlastni Nemci, nebo nekupujete jejech vyrobky, opravdu nepodporujete jejich ekonomiku

 6. Já to mám téměř stejné jako ten pán jen s tím že žena je v Čechách. Včera 13.2. jsme se rozloučili a já odjel do Reichu. Ví Bůch na jak dlouho. Bylo nám opravdu smutno ale jsme spolu více než 30 let a tak to zvládneme. Věříme tomu oba dva. I po tak dlouhé době manželství se každý pátek už na ní těším a v neděli se mi nechce od ní. Za všechno se v životě platí a pravda je vždy někde uprostřed. Patříme k sobě a nikdo a nic nás nerozdělí.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Oživení na americkém trhu práce pokračuje

Podle včera zveřejněné zprávy amerického institutu ADP se počet pracovních míst v soukromém sektoru v dubnu zvýšil o 742 tisíce, tedy nejvíce za posledních sedm měsíců. Tempo tvorby nových pracovních míst se tak …

Nejvyšší nezaměstnanost od roku 2017

Pandemie a s ní spojený lockdown ovlivňoval vývoj na českém trhu práce i v prvním čtvrtletí letošního roku. V důsledku poklesu ekonomiky se dál snižovala zaměstnanost, zatímco nezaměstnanost opět vzrostla.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru