Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.
Pro více úsměvů. Foto: PROFI CREDIT

Loňský ročník CSR projektu úvěrové společnosti PROFI CREDIT byl zaměřen na plnění přání nemocným či znevýhodněným dětem. Letos došlo k jeho rozšíření na podporu všech, kterým určitá bariéra brání v dosažení jejich konkrétních cílů v umění, sportu, nebo jiné oblasti lidské činnosti.

Ambasadorem Pro více úsměvů je paralympijský reprezentant a mnohonásobný medailista Martin Zvolánek. „Martina podporujeme již řadu let, a to nejen materiálně, ale i prostřednictvím častých přátelských setkání. Je inspirující vidět tu nezdolnou vůli, se kterou se i přes svůj handicap vrhá do dalšího tvrdého tréningu a radovat se z jeho vítězství v závodech,“ uvádí Pavel Klema, ředitel PROFI CREDITu.

Do projektu se mohl přihlásit kdokoliv prostřednictvím formuláře na webové stránce. Nominovat bylo možné nejen sebe, ale třeba kamaráda nebo někoho ze svého okolí. Podmínkou bylo pouze natočení krátkého videa s příběhem talentu. Z desítek zaslaných žádostí pak komise složená ze zaměstnanců PROFI CREDITu vybrala pět, které bude podporovat v jejich rozvoji.

Podpořen tak bude nevidomý Pavel v cestě stát se špičkovým pianistou, zrakově handicapovaná dvojčata Tomáš a Martin v možnosti rozvíjet se ve vysněných uměleckých profesích, ze složitých sociálních poměrů pocházející Ladislav v kariéře trombonisty a Nikola v cestě za snem stát se závodnicí v parkurovém skákání.

Projekt Pro více úsměvů není založen pouze na poskytnutí jednorázového finančního daru. Jeho smyslem je dlouhodobá spolupráce s vybranými talenty založená na pravidelném setkávání se na akcích se zaměstnanci PROFI CREDITu, průběžné sledováním aktuálních výsledků, fandění na závodech či návštěvě koncertů.

„Nyní budeme všichni sledovat vývoj životních příběhů jednotlivých talentů. Nezáleží přitom tolik na tom, zda se jim podaří dané sny beze zbytku naplnit a dostat se až na úplný vrchol. Důležitější je, že možnost věnovat se koníčkům, které mají tak rádi, učiní jejich nelehkou cestu životem šťastnější,“ dodává Pavel Klema.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi chtějí silného lídra, který nás osvobodí od mocných a bohatých

Průzkum
Většina tuzemské veřejnosti příliš nevěří tomu, že by politici či elity hájili zájmy obyčejných lidí. Spíše mají pocit, že se o ně tradiční strany nezajímají. A v čele státu si přejí silného lídra, který by vzal zemi z rukou mocných a bohatých. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) agentura Ipsos.