Procter & Gamble a Albert podpoří NF Petra Koukala

Procter & Gamble a Albert společně podpoří Nadační fond Petra Koukala a povědomí o důležitosti preventivních prohlídek mužů. Společnost Procter & Gamble a obchodní řetězec Albert v nadcházejících týdnech společnými silami podpoří Nadační fond Petra Koukala. Až do 20. června budou 2 % ze zakoupených produktů P&G (Gillette, Old Spice, Head & Shoulders a Oral B) věnována na projekt STK pro chlapy, který šíří osvětu v oblasti mužského zdraví a pomáhá překonat předsudky panující v otázce prevence a péče o mužské zdraví.

“Až se chlapi začnou starat o své zdraví jako o auta, budeme mít vyhráno!” – přesně toto motto bylo u zrodu projektu STK pro chlapy badmintonisty Petra Koukala, který před lety porazil rakovinu varlat. “Jaký čas věnuje každý muž péči o své auto a naproti tomu, jaký čas věnuje sobě? Chlap vystupuje v roli statečného ochránce, ale když přijde řeč na jeho zdraví, toto důležité téma padne v zapomnění a stává se tabu, a přesně to bychom chtěli změnit,” vysvětluje Petr Koukal motivaci k založení nadace.

Aby se ještě otevřeněji mluvilo o zdraví mužů a častěji se zdůrazňoval fakt, že toto téma se dotýká nejen jich samotných, ale i jejich rodin a blízkých, spustila společnost Procter & Gamble a obchodní řetězec Albert nový projekt. Může se do něj zapojit každý, komu toto téma není lhostejné, přispět je totiž jednoduché. V období mezi 24. květnem 2017 až 20. červnem 2017 budou směřovat 2 % z každého nákupu produktů značek Gillette, Head & Shoulders, Oral B a Old Spice v obchodech Albert na podporu Nadačního fondu Petra Koukala, a tedy i na podporu prevence mužského zdraví.

“P&G zlepšuje zdraví a hygienu tam, kde jsou naše značky nejvíce potřeba. Podpora vzdělávání v oblasti hygieny a zdravých návyků, které předcházejí nemocem a zlepšují sebedůvěru, je jednou z nejdůležitějších částí našich společensky odpovědných snah,” říká Matej Podobnik, manažer korporátní komunikace Procter & Gamble.

“Vzdělávání a pomoc patří mezi klíčové oblasti naší společenské odpovědnosti. Jsme proto velmi rádi, že společně s našimi zákazníky a firmou P&G můžeme podpořit tuto aktivitu, která má smysl, protože zdraví máme všichni jen jedno a vždy se vyplatí o něj pečovat,” podotýká Barbora Vanko, manažerka externí komunikace obchodního řetězce Albert.

Finanční prostředky vybrané v rámci programu půjdou na podporu činností STK pro chlapy, jakými jsou semináře, přednášky a osvětové akce. “Tyto aktivity povzbuzují, a to nejen nás chlapy, abychom udělali ty první kroky, překonali stud a zašli na preventivní prohlídku k praktickému lékaři. Pomáhají k tomu zastavit se a zabojovat o své tělo, aby bylo v pořádku nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř,” dodává Petr Koukal.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru