Program „Bertík pomáhá 2020“ otevírá příjem grantových žádostí

Nadační fond Albert vyhlašuje příjem grantových žádostí v programu „Bertík pomáhá 2020“. Úspěšný charitativní program na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně ohroženého prostředí umožňuje organizacím přihlašovat své projekty. Na podzim zákazníci vyberou úspěšné projekty z jejich okolí oblíbeným hlasováním prostřednictvím žetonků „Bertíků“ v obchodech Albert. Vítězné projekty si celkově rozdělí čtyři miliony korun.
Ilustrační foto: Albert

Program „Bertík pomáhá“ běží letos už dvacátým rokem. Za tu dobu podpořil tisícovky charitativních projektů zaměřených na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. „Dvacet let je dlouhá doba. Na konkrétních příbězích dětí vidíme, kam se posouvají a co jim podpora Bertíků dává. Věřím, že zákazníci budou v o projektech a příbězích ze svého blízkého okolí rozhodovat se stejným nadšením jako v předchozích letech,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Hlasovat může každý

Za každý nákup v hypermarketu Albert v hodnotě nad 200 korun obdrží zákazník jeden žetonek – takzvaný Bertík. Ten pak stačí vhodit do hlasovacího boxu za pokladnami jednomu ze dvou nominovaných projektů a dát tak hlas tomu, který chce podpořit.

Dva projekty v každém regionu

Organizace mohou přihlašovat své projekty do 7. června 2019. Došlé žádosti vyhodnotí Správní rada Nadačního fondu Albert, která pak také nominuje v každém z celkově 40 regionů dva nejlepší projekty do finálního hlasování ve všech hypermarketech a dvou supermarketech Albert.

O přízeň zákazníků se pak tyto projekty budou ucházet na podzim. Ten, který v daném regionu obdrží od nakupujících více Bertíků, získá finanční příspěvek v hodnotě 60 tisíc korun, druhý si pak odnese 40 tisíc korun. Celkově Nadační fond Albert v programu „Bertík pomáhá“ rozdělí částku 4 miliony korun. „Žádný z projektů v obchodech tak nezůstane bez pomoci. Zákazníci si mohou být jistí, že jejich podpora se dostane oběma projektům,“ dodává Petra Režná.

Přihlašování projektů na webu

Žádosti mohou organizace a zařízení zasílat ve speciálně vytvořeném registračním systému. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na webových stránkách v části pro žadatele Bertík pomáhá, kde můžete navíc sledovat Bertíkovu štafetu představující příběhy dětí, které i díky Nadačnímu fondu Albert nabraly ten správný směr.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vymáhání dluhů pod ochranou státu

Poradna
Mně se to nemůže stát. Tak si to nejdříve namlouval patrně každý ze 783 053 našich spoluobčanů, který se v loňském roce potýkal s exekucí. Pravda, většina jsou notoričtí neplatiči, protože v průměru je na jednu fyzickou osobu vedeno skoro šest exekucí. Ale nemálo bude i těch, kteří do dluhové pasti spadli hlavně kvůli své nezkušenosti, neopatrnosti nebo shodě okolností. A hrabat se z té pasti ven přináší mnohem …
Rolovat nahoru