Program ČSOB pomáhá regionům rozdělí českým neziskovkám necelé 4 miliony korun

Minulý týden byl ukončen výběr finančních příspěvků v rámci podzimní části programu ČSOB pomáhá regionům. Individuální dárci mezi sebou na projekty v regionech vybrali přesně 1 672 791 Kč, ČSOB pak k této částce přidala 2,1 milionu korun 150 tisíc v každém z regionů.
Nadační fond Mathilda z Prahy a jeho „Šťastný vodící pes“ zajišťující kvalitní chov štěňat, ze kterých se stávají právě asistenční psi pro nevidomé. Foto: Archiv

Cílem programu ČSOB pomáhá regionům je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech.

„Letošní ročník nám znovu potvrdil, že život kolem nás nám není lhostejný. Velký zájem o program ČSOB pomáhá regionům je jak ze strany neziskových organizací, tak i od veřejnosti. Proto se už teď těšíme na to, co nového nám přinese příští již sedmý ročník,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Rekordní částku 147 486 korun poslali dárci na konto Hospice sv. Jiří v Tachově v Plzeňském kraji, který poskytuje mobilní služby nevyléčitelně nemocným lidem. Potvrdilo se tak, že právě pomoc seniorům nebo umírajícím v místě jejich bydliště vzbuzuje v individuálních dárcích největší zájem. „Děkujeme všem, kteří nám pomohli přinášet lidem v těžkých chvílích pomoc, útěchu a naději. Za celý náš úžasný tým, který pomáhá tam, kde zachraňovat lze už jen lidské hodnoty a mezilidské vztahy,” říká lékařka hospice MUDr. Alena Dostálová.

Za druhým nejúspěšnějším projektem je pak třeba vydat se do Karlovarského kraje, kde přes 134 tisíc korun vybral Feliti klub z Karlových Varů, který se stará o osud toulavých koček a kocourů. Dlouhodobou silnou podporu projektům starajícím se o zvířata pak dokazuje i třetí místo, které s vybranou částkou téměř 130 tisíc korun zaujal Nadační fond Mathilda z Prahy a jeho „Šťastný vodící pes“ zajišťující kvalitní chov štěňat, ze kterých se stávají právě asistenční psi pro nevidomé.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 neziskových či příspěvkových organizací nebo škol. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun.

ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu.

Více na webu www.csobpomaharegionum.cz.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru