Průzkum: Firmy v příštím roce plánují přidat zaměstnancům do pěti procent

Nejvíce podniků plánuje v příštím roce zvýšit mzdy v průměru do pěti procent. Vyplývá to z on-line šetření, které mezi personalisty a šéfy firem uskutečnila personální společnosti Předvýběr.cz.
Ilustrační foto: Pixabay

Sedm procent malých a středních firem mzdy zvyšovat nebude. Čtrnáct procent firem uvedlo záměr zvýšit mzdy až o deset procent, vyšší růst platů ale v segmentu malých a středních firem nikdo z respondentů nepotvrdil.

„Polovina z firem přiznává, že se tak snaží být atraktivnější na trhu práce v době, kdy není dostatek volných zájemců o práci,“ vysvětluje obchodní ředitel společnosti František Boudný. „I když je ze strany zaměstnanců v poslední době enormní tlak na zvyšování platu, tak většina firem dosáhla svého stropu a o dalším zvyšování mezd v příštím roce rozhodně neuvažuje,“ dodává.

PSALI JSME:
Peníze nejsou na prvním místě. Častěji měníme práci kvůli mezilidským vztahům

Podle Boudného rekordně nízká nezaměstnanost trvá už dlouho a firmy si zvykly víc přemýšlet, které lidi opravdu potřebují a jak práci rozdělit mezi ostatní. „Až na klíčové pozice nepotřebují zaměstnance přeplácet,“ zdůrazňuje.

Průzkum také potvrdil, že přetrvávající propast v odměňování. Dlouhodobí zaměstnanci totiž často mají výrazně nižší plat, než ti nově přijatí. „Ačkoli devětadvacet procent firem potvrdilo, že se jich to týká, jenom polovina z nich hodlá tento stav změnit,“ uzavírá Boudný.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru