Průzkum: Muži chtějí půjčku co nejrychleji, ženy, aby je u vyřizování nikdo neviděl

Zažádat o půjčku přes internet je pro Čechy stále zajímavější. Je to zejména proto, že jim tato možnost dává absolutní soukromí a klid na přečtení všech podmínek. Důležité je pro ně v tomto ohledu také to, že doma mají čas si bez stresu porovnat nabídky od více bank. Vyplývá to z březnového průzkumu pro MONETA Money Bank na reprezentativním vzorku populace.

Muži chtějí půjčku co nejrychleji, ženy, aby je u vyřizování nikdo neviděl. Foto: Freepik.com

Na on-line žádostech o půjčku lidé oceňují i rychlost schválení. Rychlost převodu peněz na účet je pro ně také velmi důležitá, téměř třetina by totiž chtěla mít peníze na účtu nejpozději do hodiny. Více než 45 % dotázaných při žádosti o úvěr spěchá na její schválení. Schválení do několika minut by dokonce ocenilo31 % klientů.

Na co nejrychlejším vyřízení půjčky si přitom zakládají spíše muži než ženy. „V dnešní uspěchané době klienti chtějí sjednávat úvěry jednoduše přes internet. Od banky požadují rychlé schválení i výplatu peněz na účet. Naši Expres půjčku jim schválíme plně on-line do pěti minut a peníze budou mít na svém účtu prakticky ihned po podpisu smlouvy,” říká Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

POHODLÍ A SOUKROMÍ

Na on-line sjednání půjček respondenti průzkumu kromě rychlosti a pohodlí oceňují také fakt, že vše probíhá v soukromí. Více než třetině lidí (35 %) by například bylo nepříjemné, kdyby je při sjednávání úvěru na pobočce viděl někdo známý. Tento fakt by vadil hlavně respondentům do 26 let, častěji spíše ženám.

Necelé třetině dotázaných (32 %) zase není příjemná představa, že by při vyplňování žádosti museli sdílet osobní informace s někým cizím a pro stejný podíl dotázaných by byl problém čas ztracený cestou tam a zpět. Téměř dvě třetiny (60 %) účastníků by se obávaly toho, že na pobočku budou muset víckrát kvůli zapomenutým dokumentům a 27 % lidí se pak nechce omezovat její otevírací dobou.

HLEDÁNÍ NEJLEPŠÍ NABÍDKY

Klienti bank on-line sjednání vítají i kvůli tomu, že jim dává prostor vybrat si opravdu tu nejlepší nabídku. Přes dvě třetiny dotázaných (67 %) oceňují možnost si v klidu přečíst podmínky produktu, 60 % respondentů pak čas na porovnání úrokových sazeb s konkurencí.

Zhruba polovina účastníků průzkumu oceňuje flexibilitu tohoto řešení, 52 % zejména možnost vyřídit žádost odkudkoli a 56,8 % fakt, že mohou žádost vyplnit kdykoli během dne. Pro polovinu dotázaných je důležité i to, že při sjednání přes internet mají všechny potřebné dokumenty doma po ruce.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

V lednu mnoha domácnostem výrazně zdraží voda

V lednu se mnohé české domácnosti musí připravit na cenový náraz, na který nejsou zvyklé. Výrazně jim zdraží voda, resp. vodné a stočné. Často si připlatí o čtyři a šest procent více, než ještě letos v prosinci. V …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru