bool(false)

Průzkum: Muži chtějí půjčku co nejrychleji, ženy, aby je u vyřizování nikdo neviděl

Zažádat o půjčku přes internet je pro Čechy stále zajímavější. Je to zejména proto, že jim tato možnost dává absolutní soukromí a klid na přečtení všech podmínek. Důležité je pro ně v tomto ohledu také to, že doma mají čas si bez stresu porovnat nabídky od více bank. Vyplývá to z březnového průzkumu pro MONETA Money Bank na reprezentativním vzorku populace.

Muži chtějí půjčku co nejrychleji, ženy, aby je u vyřizování nikdo neviděl. Foto: Freepik.com

Na on-line žádostech o půjčku lidé oceňují i rychlost schválení. Rychlost převodu peněz na účet je pro ně také velmi důležitá, téměř třetina by totiž chtěla mít peníze na účtu nejpozději do hodiny. Více než 45 % dotázaných při žádosti o úvěr spěchá na její schválení. Schválení do několika minut by dokonce ocenilo31 % klientů.

Na co nejrychlejším vyřízení půjčky si přitom zakládají spíše muži než ženy. „V dnešní uspěchané době klienti chtějí sjednávat úvěry jednoduše přes internet. Od banky požadují rychlé schválení i výplatu peněz na účet. Naši Expres půjčku jim schválíme plně on-line do pěti minut a peníze budou mít na svém účtu prakticky ihned po podpisu smlouvy,” říká Tomáš Kostrhoun, produktový manažer MONETA Money Bank.

POHODLÍ A SOUKROMÍ

Na on-line sjednání půjček respondenti průzkumu kromě rychlosti a pohodlí oceňují také fakt, že vše probíhá v soukromí. Více než třetině lidí (35 %) by například bylo nepříjemné, kdyby je při sjednávání úvěru na pobočce viděl někdo známý. Tento fakt by vadil hlavně respondentům do 26 let, častěji spíše ženám.

Necelé třetině dotázaných (32 %) zase není příjemná představa, že by při vyplňování žádosti museli sdílet osobní informace s někým cizím a pro stejný podíl dotázaných by byl problém čas ztracený cestou tam a zpět. Téměř dvě třetiny (60 %) účastníků by se obávaly toho, že na pobočku budou muset víckrát kvůli zapomenutým dokumentům a 27 % lidí se pak nechce omezovat její otevírací dobou.

HLEDÁNÍ NEJLEPŠÍ NABÍDKY

Klienti bank on-line sjednání vítají i kvůli tomu, že jim dává prostor vybrat si opravdu tu nejlepší nabídku. Přes dvě třetiny dotázaných (67 %) oceňují možnost si v klidu přečíst podmínky produktu, 60 % respondentů pak čas na porovnání úrokových sazeb s konkurencí.

Zhruba polovina účastníků průzkumu oceňuje flexibilitu tohoto řešení, 52 % zejména možnost vyřídit žádost odkudkoli a 56,8 % fakt, že mohou žádost vyplnit kdykoli během dne. Pro polovinu dotázaných je důležité i to, že při sjednání přes internet mají všechny potřebné dokumenty doma po ruce.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Zamést si před vlastním dispečinkem

Zavolal jsem si před půlnocí taxi. Prostřednictvím dispečinku zónové služby, která nahrává rozhovory v zájmu zvýšení kvality služeb. Přišla mi sms s cenou, trasou, identifikací vozu i stanovený čas jeho přistavení. …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru