Průzkum: Více než polovina Čechů předpokládá, že si letos finančně polepší

Češi vstoupili do nového roku s nadějnými vyhlídkami. Podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny na reprezentativním vzorku přes tisíc respondentů počítá 54 % s tím, že se jim po finanční stránce bude dařit lépe než v loňském roce.
Z těch, kdo si chtějí spořit více než dosud, má nadpoloviční většina v plánu odkládat si každý měsíc o tisícikorunu navíc. Foto: Pixabay

Velká část z nich chce této příznivé ekonomické situace využít k vytvoření finanční rezervy a dva z pěti lidí plánují spořit více než v minulých letech.

Na otázku, zda si v roce 2019 finančně polepší, odpověděla více než polovina dotázaných (54 %) kladně. Se zvýšením měsíčního příjmu domácnosti počítají zejména mladí ve věku od 18 do 24 let a lidé žijící v domácnostech s čistým měsíčním příjmem přes 40 000 Kč.

Výrazně pozitivnější výhledy do budoucna přitom mají muži: Zatímco téměř každý pátý muž (17 %) očekává, že si rozhodně polepší, u žen je to jen každá desátá.

PSALI JSME:
České domácnosti spoří, ale kvůli sázce na jistotu se ochuzují o kouzlo složeného úročení

S rostoucími příjmy se Češi chystají naložit zodpovědně, celých 40 % dotázaných se chystá spořit více než v minulém roce a jen pět procent své výdaje na spoření sníží. Zbylých 55 % předpokládá, že bude spořit stejně jako dříve.

Z výsledků výzkumu NMS Market Research tak vyplývá, že spoření je pro Čechy jednou z priorit. Šetřit na něm se totiž nechystá ani většina těch, kdo předpokládají příjmy stejné nebo nižší než loni.

Z těch, kteří si chtějí spořit více než dosud, má nadpoloviční většina (56 %) v plánu odkládat si každý měsíc o tisícikorunu navíc. Necelá čtvrtina (23 %) bude šetřit až o 2 000 Kč více a 21 % lidí si podle průzkumu bude měsíčně ukládat částku přesahující dva tisíce korun.

PSALI JSME:
Novoročním předsevzetím Čechů je spořit více než doposud

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hrozba bankrotu USA je odvrácena

Republikánští vyjednávači se v neděli nad ránem středoevropského času dohodli s Bílým domem na navýšení stropu amerického veřejného zadlužení. Podařilo se jim tak odvrátit platební neschopnost Spojených států, která …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB