První klienti zkrachovalé CK Europa Trip – Quality travel mají peníze na svých účtech

Z několika desítek poškozených zákazníků zkrachovalé brněnské cestovní kanceláře Europa Trip – Quality travel se první z nich již dočkali svých peněz po nepříjemné události, která jim zhatila plány na dovolenou. Zájezd si totiž koupili u Agentury Zájezdy.cz, která všechny své klienty automaticky individuálně pojišťuje pro případ úpadku cestovní kanceláře u pojišťovny Generali.

„Jde o první úpadek od loňského října, kdy jsme s pojišťovnou Generali podepsali smlouvu o pojištění našich zákazníků. Týká se dvanácti klientů, kteří si zájezd Europa Trip – Quality travel koupili naším prostřednictvím a kteří již u pojišťovny toto pojištění uplatnili,“ vysvětluje obchodní ředitel Agentury Zájezdy.cz Stanislav Mrázek.

„První pojistné události jsou již uzavřené a lidé mají peníze na svých účtech,“ potvrzuje jeho slova tiskový mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka s tím, že i další klienti Agentury Zájezdy.cz budou mít k dispozici své finanční prostředky v plné výši do tří dnů od chvíle, kdy dodají kompletní podklady.

Agentura Zájezdy.cz, jak uvádí Mrázek, zdarma individuálně pojišťuje pro případ úpadku cestovní kanceláře všechny své klienty. „Záruka odjezdu na dovolenou, jak tento produkt nazýváme, je skutečným pojištěním s jasně definovanými pojistnými podmínkami. Na rozdíl od jiných, jako třeba Faktoru 100,“ vysvětluje Mrázek.

U něj klienti padlé cestovní kanceláře získají náhradní poukaz na dovolenou, ale nikde není uvedeno, co se děje v případě, že si náhradní dovolenou nemohou anebo nechtějí vybrat. „U nás může klient voucher na náhradní dovolenou samozřejmě použít také, ale úpadek brněnské cestovní kanceláře ukázal, že většina klientů využije právě možnosti vrácení finančních prostředků přímo na svůj účet,“ podtrhuje obchodní ředitel Agentury Zájezdy.cz. Podle Mrázka chce vrátit finanční prostředky na svůj účet 80 procent zákazníků.

„K úpadkům cestovních kanceláří docházelo a docházet bude, protože jde o podnikání. Naším produktem Záruky odjezdu na dovolenou proto chceme naše zákazníky ochránit v maximální možné míře a také tak, aby se řešení nastalé situace odehrávalo pro ně s co největším komfortem, když už jim cestovní kancelář zkazila plány na dovolenou,“ konstatuje Stanislav Mrázek.

Individuální pojištění neuskutečněného zájezdu poskytuje pojišťovna Generali již několikátým rokem jako jediná na trhu. „Toto pojištění si u nás mohou sjednat i sami klienti kterékoliv cestovní kanceláře, pokud chtějí mít jistotu, že v případě úpadku cestovní kanceláře dostanou své peníze rychle zpět. Pojištění stojí v řádu desítek korun. Jeho limit je běžně 80 tisíc korun, v případě zakoupení zájezdu přes Zájezdy.cz až 150 tisíc Kč na osobu,“ uzavírá Jiří Cívka.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.