bool(false)

„První klubová“ spouští cestovní pojištění. Má vysoké limity a pojištění odpovědnosti ve standardu

Členové První klubové pojišťovny mají nově možnost sjednávat si cestovní pojištění. Za příznivé ceny jsou k dispozici jedny z nejvyšších limitů plnění na trhu. Už základní varianta obsahuje pojištění odpovědnosti a dovoluje připojistit si aktivity, kterým se jiné pojišťovny často vyhýbají.

Už základní varianta cestovního pojištění pod názvem Jistota nabízí limity na léčebné výlohy i odpovědnost za škodu po pěti milionech Kč, a to jen za 20 Kč na den (dospělý, cesta do Evropy). Rozšířená varianta Komplet (54 Kč/den) poskytuje krytí léčebných výloh dokonce bez limitu a pojištění odpovědnosti za škodu má limit deset milionů Kč.

Vysoké limity zejména u pojištění odpovědnosti jsou na trhu spíše výjimkou, přitom jde o jednu z nejdůležitějších složek cestovního pojištění. Riziko způsobení škody někomu jinému (například při srážce na sjezdovce či na kole nebo poškození majetku) je relativně velké a požadované odškodné se může vyšplhat do astronomických částek.

„Některé pojišťovny v nejlevnějších variantách pojištění odpovědnosti vůbec nenabízejí, což nám přijde jako nebezpečný hazard. Už naši základní variantu jsme proto navrhli tak, že v dostatečné míře kryje všechna podstatná rizika, s nimiž je cestování spojeno,“ říká členka představenstva První klubové pojišťovny Martina Höferová.

Zajímavá je nabídka První klubové pro vyznavače aktivní dovolené a adrenalinových sportů. Do připojištění rizikových sportů totiž zahrnuje i aktivity, které se jinde pojistit většinou nedají. Jde třeba o freeride, skialpinismus nebo ferraty obtížnosti E. „Vycházíme z toho, že náročné aktivity provozují lidé, kteří mají zkušenosti, dostatečný trénink a odpovídající vybavení. Do svého sportu se nepouštějí proto, aby si ublížili, ale proto, aby si jej užili. Pokud se náhodou stane neštěstí, mají nárok být pojištěni stejně jako ostatní – od toho tu pojišťovny jsou,“ vysvětluje Höferová.

První klubové pojišťovna navíc na konci každého roku rozděluje svým členům zpět tři čtvrtiny zisku. Při současném výhledu hospodaření na rok 2016 by za pojištění týdenní dovolené ve Švýcarsku s rizikovými sporty (7 dnů á 40 Kč/den = 280 Kč) dostal člen na konci roku zpět podíl na zisku ve výši 84 Kč. Denní cena pojištění se tak fakticky snižuje na 28 Kč/den.

Další výhodou cestovního pojištění u První klubové je, že pokud si jej klienti ráno sjednají, v poledne už mohou bez obav brázdit svahy alpských sjezdovek, užívat si nákupy v Miláně nebo se potápět u řeckých ostrovů. Pojištění totiž platí už 4 hodiny po sjednání.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Kdo vydělá na fotbalovém mistrovství v Rusku

Největší sportovní událost roku je tu. V Rusku začalo jednadvacáté mistrovství světa ve fotbale. Je nejdražší v historii, podle prvních odhadů vyjde na 12 až 14 miliard dolarů. Pro mnohé firmy je to ideální místo …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru