První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Japonska

Historicky první parní turbínu do Japonska dodá plzeňský výrobce Doosan Škoda Power, který podepsal kontrakt na dodávku parního turbosoustrojí pro nově budovanou elektrárnu na biomasu ve městě Sodegaura v prefektuře Čiba. Firma o tom informovala v tiskové zprávě s tím, že jde její o první projekt realizovaný v Japonsku, které bylo až doposud díky naprosté dominanci lokálních výrobců považováno za prakticky nedostupný energetický trh.
Ilustrační foto: Doosan Skoda Power

Na japonský trh se podařilo úspěšně proniknout jak díky vynikajícím technickým referencím turbín z Plzně, tak díky silné podpoře korejské mateřské společnosti Doosan Heavy Industries & Construction.

Předmětem dodávky je dvoutělesová parní turbína Doosan Škoda Power DST-S10 o výkonu 75 MW. Tato konfigurace umožňuje dosažení maximální účinnosti provozu při zadaných parametrech. Turbína je určena pro novou elektrárnu na biomasu, která je budovaná v souladu s podmínkami vládního programu výstavby zdrojů zelené energie.

Právě podmínky tohoto programu požadují po investorech vysokou účinnost dodávaného zařízení, což bylo rozhodujícím faktorem při získání této zakázky. V plzeňském závodě nyní probíhá výroba turbíny, jejíž uvedení do provozu je naplánováno v roce 2022.

Podle Jaroslava Hejla, vedoucího odboru Obchod pro nové projekty v regionu Asie ve společnosti Doosan Škoda Power, firmě může úspěch v tomto projektu pomoci k otevření japonského trhu, kde je v současné době díky státní podpoře v různých fázích přípravy několik obdobných projektů.

PSALI JSME:
Modernizaci teplárenského bloku v Elektrárně Opatovice zajistí Doosan Škoda Power

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.