PSN: 30 let probouzíme domy k životu. A pokračujeme i v roce 2022

Ve stejném roce, kdy byl na Letné instalován Stroj času, vznikla i společnost PSN, původně Pražská správa nemovitostí. Psal se rok 1991 a trh realit se teprve utvářel, podobně jako portfolio PSN. Za třicet let, které nepřetržitě odměřoval i Metronom na Letné, si společnost PSN vybudovala pozici klíčového hráče pražského trhu realit. Vytvořila pozoruhodné portfolio exkluzivních nemovitostí, vévodí mu právě Metronom.
PSN: 30 let na trhu realit. Ilustrační foto: PSN

Metronom, Tančící dům nebo Koh-i-noor

Mezi více než sedmdesátkou exkluzivních nemovitostí PSN tančí i slavný dům Vlado Miluniće a Franka O. Gehryho, který autoři nazvali Ginger a Fred. Na pravém břehu Vltavy, na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí vyrostl v roce 1996 jako Nationale Nederlanden Building.

Až se společností PSN, která dům zakoupila v roce 2013, se v duchu původní vize Václava Havla otevřel široké veřejnosti. Perla moderní architektury se tak konečně propojila s uměním. Dnes v Tančícím domě sídlí umělecká galerie a konají se tady nejrůznější kulturní a společenské akce.

Společnost PSN dokáže znovu probudit do života jakoukoliv nemovitost. Dokládá to novorenesanční Palác Dlážděná v samém srdci Prahy, unikátní proměna továrny na letecké přístroje Microna v Modřanech v luxusní lofty Vanguard Prague, nebo revitalizace vršovického areálu Koh-i-noor, kde vznikne moderní obytná zóna s restauracemi, kavárnami a dalšími službami pro veřejnost. Návrh renomovaného studia Jakub Cigler Architekti počítá s využitím některých původních historických prvků, aby zachoval industriální genius loci.

Palác Dlážděná: Neorenesanční skvost se s PSN znovu probudil do života. Ilustrační foto: PSN

Brutální příležitost, která není pro každého

V roce 2021 se portfolio PSN rozrostlo o pozemek v sousedství Václavského náměstí. Místo po bývalém brutalistním komplexu Transgas na Vinohradské třídě by měl zaplnit multifunkční objekt, vejde se do něho také asi 150 luxusních bytů. Jeho konkrétní podoba by měla být známá v roce 2022.

„Jde o nyní nevyužitý prostor s obrovským potenciálem, pozemky v takto lukrativní lokalitě centra Prahy již prakticky neexistují. Jeho koupí chceme přispět ke kultivaci a dalšímu oživení nejbližšího okolí Václavského náměstí. Zároveň touto transakcí potvrzujeme náš záměr dále růst,“ uvedl ředitel akvizic PSN Pavel Citta.

Vanguard Prague: Unikátní proměna původní fabriky v luxusní lofty. Ilustrační foto: PSN

V následujících pěti letech plánuje společnost PSN vystavět hned deset novostaveb. Celkem 25 projektů v hodnotě asi deset miliard korun dá vzniknout až třem tisícům nových bytů. Přes velkolepé plány akviziční tým PSN nepřestává vyhlížet nové příležitosti. Pro další nákupy má připraveno šest až deset miliard korun.

V hledáčku PSN jsou všechny typy nemovitostí, klasické činžáky a bytové domy, ale i hotely a penziony, komerční stavby, brownfieldy, průmyslové a logistické areály, kancelářské objekty, obchodní centra, retailové parky, pozemky aj.

Prodáváte nemovitost?

PSN kupuje, bez prostředníků a bez provize. Vedle férové cenové nabídky a komplexního právního servisu nabízí majitelům také jistotu, že o jejich nemovitost bude dobře postaráno. K životu může probudit právě Váš dům!

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

RBP má nového ředitele pro zdravotnictví

Od 1. srpna 2022 se novým ředitelem pro zdravotnictví stal Ing. Pavel Rydrych, který před nástupem do zdravotní pojišťovny RBP pracoval od roku 2017 jako vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB