Putování údolím Gasteinu: Zvláštní síly existují

Jdeme budoucnosti s důvěrou naproti, až tam, kam nás zavedou naše objevitelská srdce. Do nitra Gasteinu, údolí, dýchajícího zdravím, dech beroucího horského světa, který srší originalitou. Tento svět udržuje tělo i duši v rovnováze svou alpskou silou.
Putování údolím Gasteinu. Foto: Niche Destinations

Prastaré skály a léčivá voda, pestrý les a nejčistší vzduch: Údolí Gasteinu je světem zážitků a dobrodružství, místem k životu a ozdravění, přírodním kosmem nejzachovalejšího druhu, který leží v nejdelším údolí pohoří Taur.

Alpská síla má v horách mnoho tváří

Hory v údolí Gasteinu jsou vrcholem ve skutečném i přeneseném smyslu. Umožňují rozhled a předvídavost, osvěžení a zábavu, odpočinek i odloučení. Síť šesti set kilometrů turistických stezek, patřících do národního parku Vysoké Taury, je zlatý hřebem pro všechny, kteří chtějí zažít hory jako místo zvláštní síly. Možnosti jsou nepřeberné a síť stezek je mimořádně různorodá, stejně jako prožitky, které tu zažijete.

Můžete vybírat od nenáročných vysokohorských túr po lesních stezkách, až po těžké horské a vrcholové trasy. Hora Graukogel je známá výskytem staletých borovic, které jsou staré i tři sta let. Pokud chcete objevovat královny Alp, nemusíte chodit nikam daleko. Lesy obklopují dokonce i horskou stanici, cítíte tu jejich působivé hmatatelné léčebné účinky. Zdejší hvozdy dokáží zklidňovat tlukot srdce a inspirovat mysl.

V oblasti Schlossalm vaši pozornost upoutají skály, které připomínají mystické skalní tvory. Najdete tu šest ferrat ve všech stupních obtížnosti, horolezeckou zahradu a naučnou stezku, na které se naučíte chodit po skalách a bezpečně se pohybovat po skalnatém povrchu. Velkolepý zážitek prožijete na Stubnerkogelu, fantastické hoře s neuvěřitelným výhledem.

Foto: Niche Destinations

Při procházce po visutém mostě, dlouhém sto čtyřicet metrů, stoupne pořádně každému adrenalin. Přímo naproti vyhlídkové plošině „Glocknerblick“ se otevírá neobyčejný výhled na nejvyšší horu Rakouska Großglockner (3 798 m). Pokud naopak hledáte samotu a klidný, velkolepý horský zážitek, odhalují se vám v horách Gasteinu téměř nekonečné možnosti. Tato horská magie je mimochodem nejkrásnější brzy ráno.

Pokud vyrazíte před východem slunce, zažijete údolí čerstvě probuzené ze spánku, se vznášející se ranní mlhou, padající přes temně zelené husté lesy, ze kterých dýchá neuvěřitelně čerstvý vzduch. Nový den v horách pocítíte s prvními hřejivými paprsky slunce, které pomalu šplhají na okolní vrcholky hor.

Místní hory vyzařují zvláštní mocnou sílu. Pokud ji chcete zažít, využijte kartu Almorama, která propojuje nejrůznější individuální volnočasové aktivity čtyř hor plných krásných okamžiků – Stubnerkogelu, Schlossalmu, Graukogelu a Fulsecku.

Putujte s člověkem přírody na místa síly

Hory jsou místa síly. Ten, kdo přesně ví, kde se tyto speciální síly projevují, a kdo dělá přírodu srozumitelnou a hmatatelnou, je člověk přírody Alfred Silbergasser. Mladí i staří obyvatelé Salcburku jsou jeho životem venku v horách už řadu let bez nadsázky nadšeni. Alfred Silbergasser vede meditace v lese, zve vás k lesnímu koupání v houpací síti a se svými hosty prozkoumává údolí Gasteinu a jeho mocná místa síly.

Jedno takové místo objevíte podél záchranného lana v údolí Gasteinu: Říčka Gasteiner Ache prochází celým údolím od Schlapperebenkees, místa, kde vyvěrá ve výšce 3 088 metrů. Říčka se vlévá do řeky Salice u Lendu. Podél říčky můžete pocítit tuto alpskou sílu, kterou ještě posiluje takzvaná krajinná litopunktura.

Foto: Niche Destinations

Léčivé a osvěžující vody v údolí Gasteinu

Bad Hofgasteinu se kdysi říkalo alpské Monako. Údolí Gastein je známé svými vodními a termálními prameny. Císař Vilém I., stejně jako císař František Josef I. a císařovna Sissi, byli v těchto okouzlujících lázních častými hosty. Už lázeňští lékaři 19. století popsali toto údolí jako „locus amoenus“, tedy místo, které je „blaženě krásné“, a tím uzdravující.

Termální voda Gasteinu obsahuje radon a působí mimořádně blahodárně na chronická onemocnění pohybového aparátu, jako je revma, Bechtěrevova choroba, nebo fibromyalgie. V centru Bad Gasteinu vyvěrá pět milionů litrů této vody z 18 přírodních pramenů, odkud se dál rozvádí do lázeňských center a rehabilitačních zařízení v údolí. Termální voda má u pramene, kde vyvěrá, teplotu až 46 ° C, do lázeňských domů dorazí o teplotě v rozmezí 24-34 ° C.

V Bad Hofgasteinu jsou unikátní také dvě jezera s termální vodou, vhodná ke koupání. Čerstvá voda z hor přitéká do jezer každý den, je nádherně teplá a uzdravující. Léčebné štoly patří k dalším léčebným prostředkům, kterými se Gastein proslavil. Tyto štoly vznikly tak, že se v hoře Radhausberg původně hledalo zlato, místo toho tu ale objevili jedinečné léčivé klima.

Do přírodních radonových štol se dostanete podzemním vlakem, který vás zaveze do hloubky dva a půl kilometru do nitra hory. Ve štolách existuje neviditelné radonové záření, je tu 37–41,5 ° C a vlhkost vzduchu 75–100 %. Terapie v léčebných štolách se doporučuje zejména u chronických onemocnění pohybového aparátu, dýchacích cest a kůže.

Foto: Niche Destinations

Alpská síla v ALPENHAUSu GASTEINERTAL

Alpská příroda souzní s duchem času, s určitou touhou zpomalit. Uprostřed historického a idylického Bad Hofgasteinu leží hotel ALPENHAUS GASTEINERTAL, originální, impozantní, blízký přírodě, s nádechem francouzského „Grand Charme“, tedy „velkého kouzla“. Tento čtyřhvězdičkový hotel přesvědčuje holistickým konceptem, který působivě prostupuje celou budovou, a který oceníte mj. i ve vyhlášené alpské kulinářské kuchyni.

Místní ALPINE.KULINARIK (alpské kulinářství) nabízí i bezalergenovou, vegetariánskou a veganskou kuchyni. Smyslný relaxační ráj ALPEN.VEDA.SPA s rozlohou 2 000 m² poskytuje panoramatický bazén, ​​různé typy saun, parní lázně, solnou jeskyni, laconium, tepidárium, fitness studio a vyladěné wellness a kosmetické balíčky.

Součástí je i jedinečný program ALPEN.KRAFT.RETREAT, který stojí na pěti pilířích: Detox, Destress, Restart a půst, Jóga a Natur.Mensch (člověk přírody). Prožijete tu udržitelnou dovolenou, propojující lidi s přírodou tak, aby ji chápali v celém rozsahu a dokázali prožít vědomý a autentický odstup od každodenního života.

Foto: Niche Destinations

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB