Raiffeisen – Leasing v zisku 400 milionů korun

Nebankovní financování má své jisté místo na trhu. Například Raiffeisen - Leasing klientům vloni zajistil svým klientům financování v celkové hodnotě 10,2 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o pět procent.
Raiffeisen - Leasing v České republice dlouhodobě drží prvenství v oblasti nebankovního financování nemovitostí, kde jeho podíl přesahuje polovinu celého trhu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zisk Raiffeisen – Leasing po zdanění činil v roce 2019 celkem 399,3 milionu Kč, meziročně tedy o 63 % více. Celková hodnota konsolidovaných aktiv společnosti činila ke konci roku 2019 bezmála 24 miliard Kč.

„Výsledky loňského roku ukazují, že je mezi českými firmami stále velký potenciál investovat a růst. V rekordním objemu financování se nepochybně odráží i dobré zkušenosti našich klientů s nebankovním financováním a s naším individuálním přístupem k jejich potřebám,“ zhodnotil výsledky jednatel společnosti Alois Lanegger.

Raiffeisen – Leasing v České republice dlouhodobě drží prvenství v oblasti nebankovního financování nemovitostí, kde jeho podíl přesahuje polovinu celého trhu. Firma posílila i ve financování kancelářské, IT a komunikační techniky, kde tržní podíl přesáhl 36 %. Mezi další silné oblasti patřilo financování zdravotnické techniky (30 % podíl na trhu) nebo vlaků, lokomotiv a letadel (tržní podíl téměř 18 %).

PSALI JSME:
Leasing je mezi podnikateli oblíbenější než úvěr

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.