Raiffeisen – Leasing v zisku 400 milionů korun

Nebankovní financování má své jisté místo na trhu. Například Raiffeisen - Leasing klientům vloni zajistil svým klientům financování v celkové hodnotě 10,2 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o pět procent.
Raiffeisen - Leasing v České republice dlouhodobě drží prvenství v oblasti nebankovního financování nemovitostí, kde jeho podíl přesahuje polovinu celého trhu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zisk Raiffeisen – Leasing po zdanění činil v roce 2019 celkem 399,3 milionu Kč, meziročně tedy o 63 % více. Celková hodnota konsolidovaných aktiv společnosti činila ke konci roku 2019 bezmála 24 miliard Kč.

„Výsledky loňského roku ukazují, že je mezi českými firmami stále velký potenciál investovat a růst. V rekordním objemu financování se nepochybně odráží i dobré zkušenosti našich klientů s nebankovním financováním a s naším individuálním přístupem k jejich potřebám,“ zhodnotil výsledky jednatel společnosti Alois Lanegger.

Raiffeisen – Leasing v České republice dlouhodobě drží prvenství v oblasti nebankovního financování nemovitostí, kde jeho podíl přesahuje polovinu celého trhu. Firma posílila i ve financování kancelářské, IT a komunikační techniky, kde tržní podíl přesáhl 36 %. Mezi další silné oblasti patřilo financování zdravotnické techniky (30 % podíl na trhu) nebo vlaků, lokomotiv a letadel (tržní podíl téměř 18 %).

PSALI JSME:
Leasing je mezi podnikateli oblíbenější než úvěr

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru