Reakce Hamé na rozhodnuti soudu

Městský soud v Praze svým rozsudkem ze dne 22. 8. 2018 zamítl žalobu Hamé proti společnosti CBA Nuget, kterou se žalobce domáhal zákazu uvádění výrobků označených jako Májka, Pali a Morca Della slovenského výrobce Tatrakon na trh v České republice. Hamé je přitom jediným vlastníkem těchto ochranných známek v Česku i na Slovensku.

Soud zcela nečekaně rozhodl, že dohoda mezi Hamé a Tatrakonem uzavřená v roce 2002, na základě které může Tatrakon výše uvedené výrobky uvádět na slovenský trh, se vztahuje nejen k dodávkám na slovenský trh, ale i k dodávkám na trh český.

Toto rozhodnutí zcela opomíjí dlouhodobou obchodní praxi obou stran, kdy smlouva z roku 2002 byla oboustranně respektována výhradně v rozsahu slovenského trhu.

Zřejmě z ekonomických důvodů se však Tatrakon snaží v poslední době uvést své výrobky Májka, Pali a Morca Della i na trh v České republice. Tato slovenská firma se snaží přiživit na prestiži a fenoménu zejména naší značky Májka, kterou  v Česku dlouhodobě budujeme a do níž jsme za uplynulé roky jakožto vlastník příslušných ochranných známek v dobré víře investovali stovky milionů korun.

Pro společnost Hamé je zmiňované nepravomocné rozhodnutí Městského soudu v Praze zcela nepřijatelné. Proti tomuto rozhodnutí se Hamé bude odvoláním k Vrchnímu soudu v Praze bránit ihned poté, co mu bude doručeno písemné vyhotovení rozsudku.

Zároveň si dovolujeme upozornit, že nadále zůstává v platnosti loňské předběžné opatření, kterým Městský soud v Praze zakázal distribuci, prodej a propagaci výrobků od Tatrakonu označených jako Májka, Pali a Morca Della v České republice. Platnost tohoto předběžného opatření následně potvrdil i Vrchní soud v Praze.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru