Reakce Hamé na rozhodnuti soudu

Městský soud v Praze svým rozsudkem ze dne 22. 8. 2018 zamítl žalobu Hamé proti společnosti CBA Nuget, kterou se žalobce domáhal zákazu uvádění výrobků označených jako Májka, Pali a Morca Della slovenského výrobce Tatrakon na trh v České republice. Hamé je přitom jediným vlastníkem těchto ochranných známek v Česku i na Slovensku.

Soud zcela nečekaně rozhodl, že dohoda mezi Hamé a Tatrakonem uzavřená v roce 2002, na základě které může Tatrakon výše uvedené výrobky uvádět na slovenský trh, se vztahuje nejen k dodávkám na slovenský trh, ale i k dodávkám na trh český.

Toto rozhodnutí zcela opomíjí dlouhodobou obchodní praxi obou stran, kdy smlouva z roku 2002 byla oboustranně respektována výhradně v rozsahu slovenského trhu.

Zřejmě z ekonomických důvodů se však Tatrakon snaží v poslední době uvést své výrobky Májka, Pali a Morca Della i na trh v České republice. Tato slovenská firma se snaží přiživit na prestiži a fenoménu zejména naší značky Májka, kterou  v Česku dlouhodobě budujeme a do níž jsme za uplynulé roky jakožto vlastník příslušných ochranných známek v dobré víře investovali stovky milionů korun.

Pro společnost Hamé je zmiňované nepravomocné rozhodnutí Městského soudu v Praze zcela nepřijatelné. Proti tomuto rozhodnutí se Hamé bude odvoláním k Vrchnímu soudu v Praze bránit ihned poté, co mu bude doručeno písemné vyhotovení rozsudku.

Zároveň si dovolujeme upozornit, že nadále zůstává v platnosti loňské předběžné opatření, kterým Městský soud v Praze zakázal distribuci, prodej a propagaci výrobků od Tatrakonu označených jako Májka, Pali a Morca Della v České republice. Platnost tohoto předběžného opatření následně potvrdil i Vrchní soud v Praze.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ondřej Synek se stal novou tváří skupiny AXA

Veslař, olympionik a několikanásobný mistr světa Ondřej Synek se stal oficiálním partnerem a tváří skupiny AXA Česká republika a Slovensko, která tak v Česku a na Slovensku posiluje svůj globální positioning …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru