Realitní kancelář Lexxus Norton posiluje svou akcionářskou strukturu

Realitní kancelář Lexxus Norton, která se úspěšně pohybuje na pražském realitním trhu již více než 30 let, posiluje svou akcionářskou strukturu. Před dvěma lety byl oznámen vstup podnikatelky a investorky Simony Otavové, která nyní navyšuje svůj podíl na 50 procent.
Předsedkyně představenstva realitní kanceláře Lexxus Norton Simona Otavová. Foto: Forbes

Otavová si do firmy přivádí nové partnery, realitně-investiční skupinu BO holding a. s. (50 %), za níž stojí čtyři její zakladatelé a nově také finanční investor Jan Moder, spolumajitel jedné z největších českých průmyslových skupin Moravia Steel a současně prezident hokejového klubu HC Oceláři Třinec.

Realitní skupina působí prostřednictvím 40 poboček a více než 220 realitních specialistů po celé Moravě a Čechách a je vedena čtyřmi partnery s bohatými zkušenostmi z realit, financí, developmentu a investování.

„Hledala jsem dlouhodobou strategii, která firmě umožní obchodně se rozvíjet, a to nejen v Praze, ale i v jiných regionech. Možnost synergicky využívat všech realitních služeb, jimiž tento holding disponuje, přináší firmě konkurenční výhodu a posílení její pozice na trhu,“ uvádí k transakci Simona Otavová, předsedkyně představenstva.

„Bylo mi potěšením vést společnost Lexxus Norton více než 30 let, stala se přední realitní kanceláří v Praze s vynikající reputací. Jsem velmi rád, že ji mohu zanechat v dobrých rukou a těšit se dále z jejích úspěchů,“ dodává k transakci Ed Hughes, bývalý majitel firmy.

Pozici managing partnera společnosti bude zastávat Jan Mynář, jeden z partnerů skupiny BO! holding, který se dlouhodobě pohybuje v investičním prostředí, má zkušenosti z řízení nadnárodních společností i z vlastního podnikání a také deset let působil na pozici partnera v private equity fondu BHM Group.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB