Regionální měny si připisovaly zisky

Názor
Regionální měny v úterý posilovaly. Největší zisky si připsal maďarský forint, který v průběhu úterního obchodování zpevnil o 0,4 procenta na 381 HUF/EUR. Polský zlotý byl silnější o 0,2 procenta a v odpoledních hodinách se obchodoval za 4,78 PLN/EUR.
Regionální měny v úterý posilovaly. Největší zisky si připsal maďarský forint, který v průběhu úterního obchodování zpevnil o 0,4 procenta na 381 HUF/EUR. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nejméně z úterní seance vytěžila česká koruna, která získala pouze 0,1 procenta na zhruba 23,70 CZK/EUR. Z dat byly zveřejněny výsledky hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrté čtvrtletí 2022.

Dle předběžných údajů maďarská ekonomika mezičtvrtletně o 0,4 procenta poklesla, slovenská o 0,3 procenta vzrostla, přičemž polská poklesla pravděpodobně vlivem výrazné revize ve třetím čtvrtletí o 2,4 procenta. Strukturu údajů zatím neznáme.

Euro během úterního obchodování pokračovalo vůči dolaru v posilování. Dostalo se až na 1,077 USD/EUR, v odpoledních hodinách ale o část zisků přišlo (1,074 USD/EUR) Zpřesněný odhad HDP eurozóny za čtvrté čtvrtletí byl potvrzen na úrovni předchozího odhadu (+0,1 % mezikvartálně, pozn. aut.).

Žádné překvapení nepřinesla ani inflace ve Spojených státech, která skončila v meziměsíčním srovnání v souladu s tržními očekáváními (+0,5 % meziměsíčně), meziročně byla mírně vyšší.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Americká inflace v lednu vzrostla o 6,4 procenta

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Trhy tlačí na Fed, aby byl přísnější

Finanční a konkrétně akciové trhy jsou místem, kde se všechny informace světa scházejí na jednom místě a spoluvytvářejí konsensus, který následně určuje ceny komodit, finančních aktiv, nemovitostí apod. Ačkoli jsou …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.