Regionální měny si připisovaly zisky

Názor
Regionální měny v úterý posilovaly. Největší zisky si připsal maďarský forint, který v průběhu úterního obchodování zpevnil o 0,4 procenta na 381 HUF/EUR. Polský zlotý byl silnější o 0,2 procenta a v odpoledních hodinách se obchodoval za 4,78 PLN/EUR.
Regionální měny v úterý posilovaly. Největší zisky si připsal maďarský forint, který v průběhu úterního obchodování zpevnil o 0,4 procenta na 381 HUF/EUR. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nejméně z úterní seance vytěžila česká koruna, která získala pouze 0,1 procenta na zhruba 23,70 CZK/EUR. Z dat byly zveřejněny výsledky hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrté čtvrtletí 2022.

Dle předběžných údajů maďarská ekonomika mezičtvrtletně o 0,4 procenta poklesla, slovenská o 0,3 procenta vzrostla, přičemž polská poklesla pravděpodobně vlivem výrazné revize ve třetím čtvrtletí o 2,4 procenta. Strukturu údajů zatím neznáme.

Euro během úterního obchodování pokračovalo vůči dolaru v posilování. Dostalo se až na 1,077 USD/EUR, v odpoledních hodinách ale o část zisků přišlo (1,074 USD/EUR) Zpřesněný odhad HDP eurozóny za čtvrté čtvrtletí byl potvrzen na úrovni předchozího odhadu (+0,1 % mezikvartálně, pozn. aut.).

Žádné překvapení nepřinesla ani inflace ve Spojených státech, která skončila v meziměsíčním srovnání v souladu s tržními očekáváními (+0,5 % meziměsíčně), meziročně byla mírně vyšší.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Americká inflace v lednu vzrostla o 6,4 procenta

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB