Regionální měny si připisovaly zisky

Názor
Koruna se tento týden pohybovala v desetihaléřovém pásmu 24,50-24,60 CZK/EUR. Ve srovnání s ostatními regionálními měnami si toho na své konto připsala nejméně (0,4 %).
Česká koruna si toho ve srovnání s ostatními regionálními měnami na své konto připsala nejméně. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Poté, co maďarská centrální banka minulý týden nečekaně na finančních trzích nabídla depozitní facilitu s 18procentním výnosem, držel se forint převážně pod úrovní 415 HUF/EUR. Nejníže se dostal až na 407 HUF/EUR.

Vzhledem k prohlubujícímu se deficitu běžného účtu a přetrvávajícím sporům s EU je všem otázka, jak dlouho zisky udrží. Ve srovnání s pondělními úrovněmi nicméně zpevnil o 1,3 procenta. O stejné procento posílil i polský zlotý. Ten se v závěru týdne obchodoval kolem úrovně 4,76 PLN/EUR.

Společná evropská měna se tento týden obchodovala mezi 0,97-0,99 USD/EUR. K posílení chyběly významnější impulzy.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Dolar opět dražší 25 korun

Zavřít reklamu ×
  1. Proč neustále používáme pojem haléř,když tyto byli již staženy z oběhu?Neustále to vidím všude v obchodech jako např.houska za 3,90Kč.Proč to už nezaokrouhlujeme na celé číslo a nebo to nepřestaneme používát .

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …