Regionální měny si připisovaly zisky

Názor
Koruna se tento týden pohybovala v desetihaléřovém pásmu 24,50-24,60 CZK/EUR. Ve srovnání s ostatními regionálními měnami si toho na své konto připsala nejméně (0,4 %).
Česká koruna si toho ve srovnání s ostatními regionálními měnami na své konto připsala nejméně. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Poté, co maďarská centrální banka minulý týden nečekaně na finančních trzích nabídla depozitní facilitu s 18procentním výnosem, držel se forint převážně pod úrovní 415 HUF/EUR. Nejníže se dostal až na 407 HUF/EUR.

Vzhledem k prohlubujícímu se deficitu běžného účtu a přetrvávajícím sporům s EU je všem otázka, jak dlouho zisky udrží. Ve srovnání s pondělními úrovněmi nicméně zpevnil o 1,3 procenta. O stejné procento posílil i polský zlotý. Ten se v závěru týdne obchodoval kolem úrovně 4,76 PLN/EUR.

Společná evropská měna se tento týden obchodovala mezi 0,97-0,99 USD/EUR. K posílení chyběly významnější impulzy.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Dolar opět dražší 25 korun

Zavřít reklamu ×
  1. Proč neustále používáme pojem haléř,když tyto byli již staženy z oběhu?Neustále to vidím všude v obchodech jako např.houska za 3,90Kč.Proč to už nezaokrouhlujeme na celé číslo a nebo to nepřestaneme používát .

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Koruně se na úvod týdne dařilo

Do velikonočního týdne vstoupily středoevropské měny povzbudivě. Polský zlotý, maďarský forint i česká koruna během pondělní seance posilovaly. Společným jmenovatelem byl slábnoucí dolar na trhu s eurem, což lze ale …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.