RENOMIA expanduje do Pobaltí, získala majoritu v největší lotyšské pojišťovací makléřské společnosti

RENOMIA, přední pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě, oznámila koupi majoritního podílu ve společnosti R&D APDROŠINĀŠANAS BROKERS (R&D Insurance Brokers Ltd.) se sídlem v Rize. Lotyšsko se tak stává již osmou evropskou zemí, v níž má RENOMIA své přímé zastoupení.
Managing partner společnosti RENOMIA Pavel Nepala. Foto: Renomia

R&D je největším lotyšským pojišťovacím makléřem a také jedním z největších pojistných brokerů v pobaltském regionu. Společnost poskytuje služby jak firmám, tak jednotlivcům, a významnou část svého byznysu realizuje na e-commerce platformách. RENOMIA touto akvizicí dále posiluje svoji pozici v rámci střední a východní Evropy.

„Jsme nadšeni z dohody s R&D společně rozvíjet služby pro klienty v pobaltských zemích. S týmem R&D sdílíme hodnoty a vize. Líbí se nám moderní přístup R&D, její progresivní myšlení a zkušenosti s e-commerce i korporátním pojištěním. Investice RENOMIA se ubírají několika směry: do rozvoje odbornosti a osobnostního rozvoje, do digitalizace, rozšiřování služeb, skvělé klientské zkušenosti a samozřejmě také do posilování našeho postavení na trhu. Vše s cílem poskytovat našim klientům služby na té nejvyšší úrovni. Kvalitní pojistné programy a podpora při likvidaci škod jsou teď pro firmy i pro jednotlivce enormně důležité, vidíme to jak v ČR, tak ve všech dalších zemích, kde působíme, říká managing partner RENOMIA Pavel Nepala.

„Věříme, že vstup zkušeného a silného partnera do R&D pozitivně pocítí zejména naši klienti. Plánujeme akcelerovat další rozvoj našich služeb jak pojištění firem, tak v oblasti e-commerce. S RENOMIA nás pojí kromě důrazu na špičkový klientský servis také přesvědčení, že budoucnost našeho odvětví je v digitalizaci. V automatizaci procesů, které jsou nezbytné, ale klientům nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu. Díky tomu se pak makléř může intenzivněji věnovat vysoce individualizovaným řešením pro své klienty,“ říká Dainis Maldutis, jeden ze spoluzakladatelů R&D. Management skupiny R&D se po vstupu RENOMIA nezmění a bude se dál věnovat rozvoji jednotlivých obchodních aktivit.

Společnost R&D INSURANCE BROKERS byla založena v roce 2007, má 67 zaměstnanců a pro své klienty spravuje pojistné ve výši 21 milionů eur. Nabízí komplexní servis od vyhodnocení rizik přes nastavení pojistných programů až po pomoc při řešení pojistných událostí. Specialisté R&D se věnují životnímu i neživotnímu pojištění a úzce spolupracují se všemi významnými pojistiteli v pobaltském regionu. Díky partnerství s RENOMIA budou moci klienti R&D INSURANCE BROKERS využívat také expertízu a kontakty přední globální makléřské společnosti Gallagher, která je od roku 2019 minoritním akcionářem RENOMIA a která sídlí ve Spojených státech.

Vstup do další evropské země navazuje na další aktivity RENOMIA v roce 2020, kdy koupila podíly v několika společnostech. Nedávno také otevřela unikátní platformu INTERNATIONAL BROKING CENTER (IBC), která pomáhá tuzemským i zahraničním klientům RENOMIA s umístěním velkých a komplikovaných rizik v zahraničí. RENOMIA se také věnuje pojištění privátních osob, v tomto segmentu intenzivně investuje do technologií a rozvoje produktů.

RENOMIA má přístup k mezinárodnímu know-how a zajišťuje služby po celém světě. Její jedinečnost spočívá v propojení prostředí české rodinné firmy s velkou globální korporací Gallagher, která je rovněž dosud řízena rodinou zakladatele.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru