Reorganizace Vítkovic Heavy Machinery úspěšně skončila

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) splnila podstatné podmínky procesu reorganizace, zejména úhradu věřitelům a zajištění financování ze strany strategického investora. Soud to tento týden potvrdil usnesením, kde konstatoval, že reorganizace končí. Nyní jsou VHM normálně fungující firmou.
Ilustrační foto: VHM

„Během jediného roku se nám podařilo nejen odvrátit konkurs, ale i splnit podmínky reorganizačního plánu a vyjít z insolvence. Nyní již máme možnost dalšího rozvoje jako každá standardně fungující firma,“ uvedl generální ředitel VHM Daniel Kurucz. V tuto chvíli dobíhají pouze formality celého procesu, jako je například vyúčtování odměny insolvenčního správce.

Ke konci června VHM potvrdily, že uhradily všechny nesporné pohledávky za tzv. majetkovou podstatou. Firma současně načerpala peníze, které měla získat podle dvou úvěrových smluv. Finance byly v pořádku připsány na účet, který spravuje insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst.

Proběhla také změna vlastnické struktury. Původní akcie, které patřily akciové společnosti Vítkovice, zanikly a nové získala většinově akciová společnost SPV VTK Jaroslava Strnada a dále akciová společnost Witkowitz VHM ze skupiny Martina Ulčáka, která tak kapitalizovala své pohledávky. Malá část akcií, zhruba 14 procent, připadla někdejší mateřské společnosti.

PSALI JSME:
Soud schválil reorganizační plán Vítkovic Heavy Machinery

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupina Moore Czech Republic skokově roste

Poradenská, auditorská a technologická skupina Moore Czech Republic, která je součástí jedné z největších mezinárodních sítí auditorských a poradenských společností s více než 30 000 pracovníky ve více než 260 …

Banka Creditas vyhnala poslední Rusy z tuzemské Expobank

Do poslední chvíle se u kormidla Expobank CZ drželi Rusové v dozorčí radě, která je nejvyšším orgánem každé akciové společnosti. Dohodu o převzetí Expobank CZ uzavřela Banka Creditas 18. července, ale až 2. září …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.