Roger spouští Ověření – každý si může zdarma prověřit finanční zdraví obchodního partnera

Český fintech Roger přichází s novou službou, jejímž prostřednictvím si může každý prověřit finanční zdraví obchodních partnerů. Zdarma a na pár kliknutí tak lze například zjistit, zda je firma spolehlivým plátcem DPH, jaké má finanční výsledky, nebo jestli se nenachází v insolvenci, což je důležitým faktorem při uzavírání nových kontraktů.

S opožděným hrazením závazků se v minulém roce setkalo více než 90 % českých firem, a 20 % z nich  se kvůli druhotné platební neschopnosti dostalo do těžkých finančních problémů, které v některých případech vedly až ke krachu. Roger svým klientům, což jsou nejčastěji malé a střední podniky, dokáže tyto problémy řešit zkrácením dlouhé splatnosti faktur z průměrných 58 dnů na 3. Teď však jde ještě dál a chce pomoc těmto problémům předcházet.

„Je to velmi jednoduché, a navíc to může využít každý a zdarma. Stačí zadat IČO obchodního partnera kterého chcete prověřit a e-mail, na který vám zašleme report. Hned po odeslání formuláře se vám zobrazí základní informace, jako je například pravděpodobnost finančních problémů, rizikovost odběratele, zda je firma spolehlivým plátcem DPH a další. To vše vám zároveň dorazí i do vaší e-mailové schránky, abyste měli vše po ruce,“ vysvětluje Adam Šoukal, CEO Rogeru, fungování služby.

Ověření od Rogera, jak se nová služba jmenuje, je volně dostupné na webu společnosti (https://roger.cz/overeni/) a k jeho využívání není nutné se nijak registrovat. Díky informacím, které zde uživatel získá, se může vyhnout problematickým obchodním vztahům, problémům s platbou DPH či druhotné platební neschopnosti. Živnostníci a malé firmy mají totiž často jen omezené možnosti, jak zjistit, zda jejich nový či stávající obchodní partner nemá finanční problémy, které by mohl přenést i na ně. Data pro tuto službu, pocházející z veřejně dostupných zdrojů, Roger zpracovává vlastním riskovým modelem.

„Naši klienti nás berou jako svého partnera, a tak se na nás v minulosti často obraceli s žádostí o prověření společnosti, se kterou chtějí spolupracovat. Protože měli třeba špatné zkušenosti nebo nějaká podezření, tak jednoduše nevěděli, zda do kontraktu jít nebo ne. A když jsme zjistili, že se s těmito obavami setkávají firmy často, rozhodli jsme se jim vyjít vstříc a dát komukoliv možnost za pár vteřin získat potřebné informace. Chceme dělat podnikání jednodušší,“ doplňuje Adam Šoukal.

Fintech Roger je největší systém podnikových financí ve střední a východní Evropě a už 5 let pomáhá malým a středním podnikům zkracovat dlouhé splatnosti faktur. Ty díky tomu mohou více investovat do vlastního rozvoje, nabrat více zakázek, zaplatit dříve svým dodavatelům nebo vykrýt sezónní výkyvy.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Nejčastěji škodí voda. Češi podceňují pojištění svých domovů

Analýza
Podpisem pojistné smlouvy považujeme věc za uzavřenou na mnoho let. Tak vypadá klasický scénář spojený s pojištěním nemovitosti a domácnosti. Češi zapomínají své pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat, čímž riskují, že pojistné částky po čase již nemusí stačit na krytí případných škod. Jak tedy správně pojistit svůj domov a kdy pojistnou smlouvu aktualizovat?

Investice s vůní benzínu

Kouzlu vozů z dob minulých podléhá stále více lidí, kteří shánějí hlavně socialistické veterány. V tom jim už rok …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru