Různé způsoby dobrovolnictví – Procter & Gamble slaví Mezinárodní den dobrovolníků

Téměř 200 zaměstnanců P&G v České republice se letos zúčastnilo různých dobrovolnických iniciativ. Spolupracovali s neziskovými organizacemi a místními komunitami, aby ovlivnili prostředí, ve kterém žijí – jak sociálně, tak environmentálně. Společnost Procter & Gamble slaví každoročně Mezinárodní den dobrovolníků a shrnuje dobrovolnické aktivity svých zaměstnanců.
Ilustrační foto: Procter & Gamble

5. prosinec je Mezinárodním dnem dobrovolníků, který byl stanoven s cílem oslavit činnost těch, kteří jednají nesobecky a věnují svůj čas a energii, aby pozitivně ovlivnili lidi ve svém okolí, životní prostředí nebo například své pracoviště. Popularita těchto aktivit každým rokem stoupá a důvody jsou velmi jednoduché. Výhody dobrovolnictví jsou oboustranné. Dobrovolnictví nás spojuje s ostatními, dává našim aktivitám smysl a pomáhá zapomenout na vlastní problémy. Výzkumy dokazují, že také výrazně zvyšuje sebevědomí a sebeúctu.

Existuje tolik různých způsobů dobrovolnictví a je velmi snadné najít oblast, které skutečně věříte, což bývá klíčem k úspěchu. P&G navrhuje svým zaměstnancům různé programy a podporuje jejich zapojení.

Rčení, že pokud chcete změnit svět, musíte začít u sebe, je v P&G velmi dobře známé. V pobočkách společnosti fungují Green týmy, které sdružují dobrovolníky, jež každý den pomáhají svým spolupracovníkům jednat ekologičtěji. Činnost týmů je založena hlavně na ekologickém vzdělávání. Členové týmu například vysvětlují ostatním, jak třídit odpad nebo jak používat méně plastů.

„Dobrovolnictví se stalo významnou součástí mého života. Tím, že věnuji čas a energii pro dobrou věc, přináším změnu do světa, ve kterém žiji. Vidím téměř okamžité výsledky, jako je zlepšení prostředí pro děti, a uvědomuji si, že na mých aktivitách opravdu záleží. Je to opravdu inspirativní,” říká Vladana Bečáková, HR Capability a Governmental relations Manager.

Činnosti zaměřené na životní prostředí jsou další z mnoha forem dobrovolnictví. V letošním roce se zaměstnanci P&G připojili k iniciativě Give & Gain Day a obnovili zeleň pro děti v Praze a Rakovníku.

„Hlavní myšlenkou této iniciativy je darovat a získat. Firemní dobrovolníci darují svůj čas, energii i nápady. Mohou za to získat nejen dobrý pocit z potřebné a užitečné práce, ale i nový pohled na svět a jedinečný zážitek. Veřejně prospěšné organizace darují své nadšení a zkušenosti a získají odhodlanou pracovní sílu, možnost se profesionalizovat a potkat se s lidmi z jiného pracovního sektoru, což je pro ně neocenitelné,” říká Pavel Kučera z platformy Byznys pro společnost, která dobrovolnický den Give & Gain Day každý rok organizuje.

Dobrým skutkům v P&G není pro tento rok rozhodně konec. V hlavní hale kanceláří P&G stojí každý rok vánoční strom přání. Je vyzdoben světly a anděly, kteří nesou jednotlivá přání dětí z dětských domovů. Je to tradice už po mnoho let, že zaměstnanci vybírají přání a předávají dárky Ježíškovi k rozdání dětem. Letošní strom přání se bude opět brzy rozsvěcet. V roce 2018 splnili dobrovolníci z P&G více než 250 dětských snů.

„Dobrovolnictví je součástí P&G mise zlepšovat životy spotřebitelů a být silou pro dobro a pro růst v komunitách, kde působíme. Jsme rádi, že se naše dobrovolné iniciativy setkávají s velkým nadšením. Dobrovolníci věnovali své srdce a čas, aby podpořili ostatní a to je vždy úctyhodné,” říká Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace ve společnosti Procter & Gamble ve střední Evropě.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru