Rychlá půjčka nemusí být vždy výhrou. Víte proč?

Rychlá půjčka povětšinou není totéž, jako dlouhodobá půjčka. Možnost dostat peníze obratem se týká spíše krátkodobých úvěrů. To znamená těch, které jsou spojeny s omezenou výší, a zároveň je vyžadováno uhrazení v poměrně krátké době. Obvykle to bývá do čtrnácti dnů až jednoho měsíce. Jestliže o takovém úvěru uvažujete, pohlídejte si pár důležitých věcí.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Výhodná půjčka jen na první pohled

Půjčka tohoto typu nemusí být výhrou z toho důvodu, že se pro vás stane nevýhodou. Spousta lidí si přečte nízký úrok a hned se pustí do žádosti o peníze. Jenže, pozor si musíte dávat také na ostatní poplatky, které klasický úrok nezahrnuje. Ty jsou zakomponovány až v roční procentuální sazbě nákladů označované jako RPSN. A jaké poplatky to mohou být?

  • Vedení úvěrového účtu
  • Poskytnutí peněžní sumy
  • Předčasné splacení
  • Sankční poplatky

Právě sankce mohou při výběru rychlé půjčky hrát poměrně zásadní roli. Stačí, když se trochu opozdíte se splácením a naskočí vám dosti vysoký úrok. Ten akorát navýší celkové náklady na úvěr. A to nechce určitě nikdo.

Splátkové podmínky jsou alfou a omegou

Jestliže začínáte nabývat dojmu, že rychlá půjčka pro vás nemusí být vhodná, ještě neházejte flintu do žita. V přemíře úvěrových produktů na trhu pochopitelně existují i ty, které jsou pro žadatele výhodné. Pokud chcete mít jasno v tom, že volíte ten správný úvěr, zaměřte se na jeden z nejdůležitějších dokumentů vůbec. Jsou to splátkové podmínky, v nichž najdete vše potřebné. Od výše splátek, až po celkovou částku, jíž přeplatíte.

Najděte si výhodný úvěr šitý na míru

Když už víte, že se u rychlé půjčky musíte zaměřit na velikost RPSN a splátkové podmínky, zbývá ještě prozradit, jak takový úvěr nalézt. Má-li se vaším cílem stát nejvýhodnější půjčka, potom dobře vybírejte. Ideálně z většího množství úvěrových produktů na jednom místě. Nemáme teď na mysli ruční srovnání, které vás okrade o spoustu drahocenného času. Využijte novodobých nástrojů na internetu, mezi něž se řadí srovnávací portály.

S pomocí speciální on-line kalkulačky během pár vteřin zjistíte, jaká rychlá půjčka je pro vás ta nejlepší. Díky takovým nástrojům můžete o úvěr dokonce požádat z pohodlí domova, aniž byste chodili na vzdálenou pobočku. Znáte snad lepší způsob?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nový byt na hypotéku s úrokem 2,99 %

Nová bankovní rada měla již dvakrát možnost pohnout s úrokovými sazbami, ale nestalo se. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na sedmi procentech, banky aktuálně nabízejí hypotéky se sazbou v rozmezí 6 až 7 % včetně …

Sítě 5.5G mohou přijít už v roce 2024

Vzhledem k tempu standardizace 3GPP bude 5.5G komerčně využíváno v roce 2024, předpověděl během akce Global Mobile Broadband Forum 2022 Alex Sinclair, technický ředitel GSMA. Sítě 5.5G budou mít velký význam pro …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …