SAB Finance se chystá vstoupit na pražskou burzu

Dividendové akcie jsou v České republice velmi oblíbené. Toho se rozhodla využít akciová společnost SAB Finance, jíž Česká národní banka (ČNB) schválila prospekt zaknihovaných akcií. Firma se nyní chystá vstoupit na Standard Market Burzy cenných papírů Praha, zahájení obchodování na burze je plánováno na konec ledna 2021.
Zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík. Foto: Trinity Bank

„Rozhodnutí vstoupit na Pražskou burzu je přirozenou součástí růstu společnosti, která má v portfoliu 18 tisíc klientů a kontinuálně roste. Cílem veřejné emise akcií SAB Finance je zahraniční expanze společnosti a získání kapitálu pro další investice SAB Financial Group do bankovního sektoru,“ uvedl zakladatel SAB Finance Radomír Lapčík.

Jak dále informoval, v rámci skupiny SAB Finance probíhají jednání o nákupu švýcarské banky s ambicí poskytnout klientům špičkový private banking na globální úrovni. „Průběžně analyzujeme také možnosti koupě banky v Německu, kde jsme již úspěšní a na depozitech nabíráme milióny eur,“ informoval Lapčík.

Vstup SAB Finance na pražskou burzu bude znamenat třetí největší emisi (tzv. IPO) na trhu Standard, přičemž předpokládaná tržní kapitalizace je 2,7 miliardy korun. SAB Finance nabídne dividendové akcie s dividendou vyplácenou dvakrát ročně.

„Investice do akcií SAB Finance představuje zajímavou investici, protože podnikání v oblasti devizových obchodů je relativně odolné vůči tržním výkyvům,“ vysvětlil hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Česká republika má podle něj exportně orientovanou ekonomiku, takže z tohoto pohledu je byznys SAB Finance poměrně velmi stabilní.

„Navíc panuje doba tištění peněz ve velkém a s tím, jak budou trhy těmito penězi zaplavovány, bude čím dál více růst zájem o solidní zhodnocení financí,“ komentoval Kovanda rozšíření českého kapitálového trhu.

PSALI JSME:
Na pražskou burzu vstupuje vývojářská firma eMan

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru