Samsung a uživatelé Galaxy věnovali na splnění globálních cílů již 10 milionů dolarů

Společnost Samsung Electronics oznámila dosažení významného milníku na cestě k udržitelným globálním cílům (Sustainable Development Goals). Na Rozvojový program OSN (UNDP) již uživatelé Samsungu věnovali více než 10 milionů dolarů (cca 228 milionů korun). K výběru financí slouží aplikace Samsung Global Goals, vybraná částka pomáhá UNDP podporovat pozitivní společenský vývoj v nejrůznějších zemích po celém světě.
Ilustrační foto: Samsung

Program udržitelných globálních cílů vyhlásila OSN v roce 2015 jako společnou strategii jednotlivých kroků pro vytvoření spravedlivějšího a udržitelnějšího světa do roku 2030. Globálních cílů je 17 a týkají se především celoplanetárních problémů, k nimž patří společenská nerovnost, klimatické změny, narušování ekosystémů, vzdělání apod.

Samsung od počátku podporuje plnění globálních cílů prostřednictvím svých inovativních řešení a od roku 2019 ve spolupráci s UNDP nabízí aplikaci Samsung Global Goals coby jednoduchý a smysluplný nástroj, kterým k plnění cílů mohou přispívat i samotní uživatelé zařízení Galaxy po celém světě.

Společně ke splnění cílů

„V Samsungu dobře víme, jak důležitou roli moderní technologie hrají při řešení zásadních světových problémů,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel divize Mobile eXperience společnosti Samsung Electronics.

„Do plnění globálních cílů jsme proto prostřednictvím partnerství s Rozvojovým programem OSN zapojili i samotné uživatele mobilních zařízení Galaxy – slouží jim k tomu aplikace Samsung Global Goals. Za to, že se nám podařilo dosáhnout tohoto úžasného milníku, tedy děkujeme i našim zákazníkům.“

Prostřednictvím aplikace Samsung Global Goals mohou uživatelé podpořit důležitou práci v rámci Rozvojového programu OSN, k níž patří i zapojení mladých lidí do plnění globálních cílů. V rámci programu se zavádějí nejrůznější strategie, projekty a iniciativy pro mladé ve více než 100 zemích po světě, uzavřelo se už přes 900 partnerství.

„Na cestě do roku 2030 se pomalu blížíme k polovině a nadcházející rok hraje v našem úsilí o dosažení globálních cílů obrovskou roli,“ komentoval to administrátor Rozvojového programu Achim Steiner.

„Svět se v poslední době potýká s neúspěchy, nám ale dodává energii pokrok, kterého jsme díky tomuto partnerství dosáhli. Společně se Samsungem musíme oživit společné úsilí o dosažení cílů a inspirovat k akci i další generace.“

Vliv na mnoha úrovních

Aplikace Samsung Global Goals je v současné době nainstalovaná na téměř 300 milionech zařízení řady Galaxy po celém světě, především na chytrých telefonech, tabletech a chytrých hodinkách. Prostřednictvím této aplikace Samsung informuje uživatele o globálních cílech a zároveň jim umožňuje kráčet drobnými praktickými krůčky k velkým změnám.

V aplikaci Samsung Global Goals mohou uživatelé přispívat přímo nebo pomocí reklamy, ať už na tapetách nebo přímo v prostředí aplikace. Samsung navíc všechny finance vydělané reklamou dorovnává ve stejné výši z vlastních zdrojů.

Od představení aplikace Samsung Global Goals v roce 2019 jsme rozšířili spolupráci s Rozvojovým programem OSN pomocí iniciativy Generation17, v níž dostává slovo 14 mladých lídrů z různých světových zemí. Tato iniciativa hraje v oblasti plnění globálních cílů velkou roli, co se působení na novou generaci týče.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ohřev vody se solárními kolektory

Pokud zvažujete, že byste si pořídili solární ohřev vody, je hned z několika důvodů výhodnější pořídit si solární kolektory. Na rozdíl od fotovoltaiky totiž získávají ze sluneční energie teplo, které využijete při …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?