Sázky na fotbalový šampionát v Kataru překročí miliardu korun

O vítězích atraktivních zápasů na probíhajícím fotbalovém mistrovství světa v Kataru se nerozhoduje pouze na stadionech, ale také v sázkových kancelářích. Ty odhadují, že si milovníci kopané vsadí za více než miliardu korun. Vyplývá to z vyjádření jednotlivých společností, které má redakce FAEI.cz k dispozici.
Fotbalové mistrovství tradičně přitahuje velkou skupinu sázkařů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ještě než fotbalisté poprvé kopli do míče, sázkové kanceláře evidovali tipy svých zákazníků za desítky milionů korun. Například u tuzemské sázkové jedničky Tipsportu už dva dny před zahájením šampionátu v Kataru vsadili lidé za bezmála 20 milionů korun.

Bookmaker této společnosti Petr Urbanec to hodnotil jako klid před bouří: „V průběhu šampionátu budeme mít takové náběry během jediného atraktivního zápasu, což jsou většinou duely favoritů s outsidery.“ Dodal, že kancelář očekává více než miliardu vsazených korun.

Situace je letos pro národní týmy hodně specifická v tom, že se šampionát hraje v netradičním listopadovo-prosincovém termínu. „Ale pro samotné sázkaře se nic nemění. Světový fotbal čeká měsíční pauza, všichni budou sledovat mistrovství světa,“ konstatoval Urbanec.

PSALI JSME:
Fotbalový šampionát v Kataru bude bez alkoholu, poprvé v historii. FIFA, sponzoři i fanoušci dostávají nečekaně několik „políčků“

Rekordní mistrovství světa

Fotbal je sportem číslo jedna, a tak je zájem o sportovní událost roku pochopitelná – i mezi sázkaři. Už před čtyřmi lety přijal Tipsport na fotbalové mistrovství v Rusku sázky za 1,043 miliardy, což bylo nejvíce ze sázkovek na českém trhu.

Šlo o rekordní akci Tipsportu z pohledu přijatých sázek. V roce 2014 v Brazílii to přitom bylo 600 milionů korun. I v letošním roce očekává Tipsport další nárůst přijatých sázek. Očekává, že tržby výrazně překročí zmíněnou miliardu.

„Neúčast českého výběru z pohledu sázek nevidíme jako velký problém, možná by celkové náběry s naší účastí byly vyšší opravdu jen v řádech jednotek procent,“ poznamenal vedoucí bookmaker Tipsportu Pavol Boško.

PSALI JSME:
Sponzorům placený fotbal v televizi nevadí, ale co fanouškům?

Stovky milionů korun

Sázky za stovky milionů korun za celé fotbalové mistrovství světa očekává rovněž sázková kancelář Chance. Také ona přijala první tipy od svých zákazníků ještě před zahajovacím ceremoniálem.

„Jsme teprve na začátku a podle předběžných odhadů by se měly náběry za celý šampionát pohybovat okolo 280 milionů korun,“ uvedla za mluvčí Markéta Světlíková. Na loňské fotbalové EURO přijala Chance sázky za 275 milionů, na mistrovství světa před čtyřmi lety to bylo 210 milionů.

Podle Světlíkové je výhodou, že se zápasy hrají pro evropské diváky v dobrých časech, šampionátu v Kataru se účastní top reprezentace z celého světa, takže se před jednotlivými zápasy očekává velký zájem sázkařů.

PSALI JSME:
Kdo vydělá na fotbalovém mistrovství v Rusku

Dá gól také brankář?

„Zatím nejvyšší částka se na tiketu u Chance objevuje na zápas Argentiny se Saúdskou Arábií, na což jeden fotbalový fanoušek vsadil padesát tisíc korun,“ uvedla Světlíková. Další vysoká sázka za deset tisíc korun byla na vítězství Španělska a stejnou částku si vsadil další sázkař na to, že nejlepším týmem z AFC konfederace bude Jižní Korea.

Vedle tradičních sázek, jako je právě vítězství v jednotlivém zápase nebo v celém turnaji, nabízejí sázkové kanceláře také speciální tipy. Jsou mezi nimi například počty hattricků. U Tipsportu vsadil jeden sázkař 30 tisíc korun na to, že jich za celý šampionát bude méně než dva.

Vsází se ale například i na to, jestli jeden hráč vstřelí v jednom zápase čtyři a více gólů, kdy rozhodčí udělí nejrychlejší červenou kartu, kdy padne nejrychlejší branka, nebo jestli vstřelí soupeři gól brankář.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Jediný Ronaldův úšklebek připravil Coca-Colu o 85 miliard korun hodnoty

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB