Sberbank CZ je pro evropskou síť klíčová

Evropské dceřiné společnosti Sberbank zaznamenávají v roce 2018 růst čistých zisků. Mezi vůbec nejvýnosnější pobočky patřily v roce 2017 ty v České republice a Srbsku. Pro Sberbank zůstávají tyto státy klíčové. Síť dále sází na digitální transformaci evropských poboček a zvyšování efektivity nákladů.

„Budoucnost vidíme v digitalizaci a v tomto ohledu chceme všechny pobočky zdokonalit, což by mělo posílit naši pozici na trhu. Ziskovost a digitální inovace jsou pro naše dceřiné společnosti prioritou. Aktuálně nemáme v úmyslu rozšiřovat akvizice, ale spíše se držet organického růstu jak v retailovém, tak v SME sektoru,“ uvádí Igor Kolomeysky, ředitel Sberbank International. Inspirací je podle něj pilotní projekt okamžitých retailových úvěrů a dalších produktů online.

V plánu má banka dále rozšiřovat digitální řešení do jiných evropských států. Jednotlivé strategie digitální transformace ponechá na pobočkách s ohledem na specifika a právní prostředí zemí, ve kterých působí. Příkladem je česká iniciativa spolupráce s investičním start-upem eToro.

Kompletní transformaci do online prostředí Sberbank neplánuje. „Věnujeme pozornost potřebám zákazníků i technologickým inovacím. Proto poskytujeme naše služby prostřednictvím fyzických poboček i digitálních kanálů, což vnímáme jako efektivní kombinaci. Pozorujeme, že sofistikované finanční produkty se na pobočkách prodávají lépe,“ dodává Kolomeysky.

Další ústup z Evropy, kde Sberbank (po převzetí rakouské Volksbank před šesti lety) působí v osmi zemích, není na pořadu dne. Za stažením z Turecka a plánovaně z Ukrajiny stojí, podle šéfa Sberbank International, nepříznivá politická a ekonomická situace.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.

Nadace Via učí mladé Dobro-druhy, jak pomáhat druhým

Nadace Via opět otevírá dobročinný program Dobro-druzi. Až 15 týmů dětí a studentů může uspořádat vlastní dobročinnou akci a nadace výtěžek zdvojnásobí 1:1 až do výše 20 000 Kč. Jen minulý rok se v rámci programu vybral víc než 1 milion Kč.

Společnost NG RE mění název na Natland Real Estate

Společnost NG RE ze skupiny Natland bude své další plánované projekty realizovat pod novým názvem Natland Real Estate. V investiční skupině bude nadále zajišťovat developerské projekty, které jsou pro ni jedny z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru