Sberbank CZ je pro evropskou síť klíčová

Evropské dceřiné společnosti Sberbank zaznamenávají v roce 2018 růst čistých zisků. Mezi vůbec nejvýnosnější pobočky patřily v roce 2017 ty v České republice a Srbsku. Pro Sberbank zůstávají tyto státy klíčové. Síť dále sází na digitální transformaci evropských poboček a zvyšování efektivity nákladů.

„Budoucnost vidíme v digitalizaci a v tomto ohledu chceme všechny pobočky zdokonalit, což by mělo posílit naši pozici na trhu. Ziskovost a digitální inovace jsou pro naše dceřiné společnosti prioritou. Aktuálně nemáme v úmyslu rozšiřovat akvizice, ale spíše se držet organického růstu jak v retailovém, tak v SME sektoru,“ uvádí Igor Kolomeysky, ředitel Sberbank International. Inspirací je podle něj pilotní projekt okamžitých retailových úvěrů a dalších produktů online.

V plánu má banka dále rozšiřovat digitální řešení do jiných evropských států. Jednotlivé strategie digitální transformace ponechá na pobočkách s ohledem na specifika a právní prostředí zemí, ve kterých působí. Příkladem je česká iniciativa spolupráce s investičním start-upem eToro.

VIDEO AD HERE

Kompletní transformaci do online prostředí Sberbank neplánuje. „Věnujeme pozornost potřebám zákazníků i technologickým inovacím. Proto poskytujeme naše služby prostřednictvím fyzických poboček i digitálních kanálů, což vnímáme jako efektivní kombinaci. Pozorujeme, že sofistikované finanční produkty se na pobočkách prodávají lépe,“ dodává Kolomeysky.

Další ústup z Evropy, kde Sberbank (po převzetí rakouské Volksbank před šesti lety) působí v osmi zemích, není na pořadu dne. Za stažením z Turecka a plánovaně z Ukrajiny stojí, podle šéfa Sberbank International, nepříznivá politická a ekonomická situace.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru