Sberbank CZ je pro evropskou síť klíčová

Evropské dceřiné společnosti Sberbank zaznamenávají v roce 2018 růst čistých zisků. Mezi vůbec nejvýnosnější pobočky patřily v roce 2017 ty v České republice a Srbsku. Pro Sberbank zůstávají tyto státy klíčové. Síť dále sází na digitální transformaci evropských poboček a zvyšování efektivity nákladů.

„Budoucnost vidíme v digitalizaci a v tomto ohledu chceme všechny pobočky zdokonalit, což by mělo posílit naši pozici na trhu. Ziskovost a digitální inovace jsou pro naše dceřiné společnosti prioritou. Aktuálně nemáme v úmyslu rozšiřovat akvizice, ale spíše se držet organického růstu jak v retailovém, tak v SME sektoru,“ uvádí Igor Kolomeysky, ředitel Sberbank International. Inspirací je podle něj pilotní projekt okamžitých retailových úvěrů a dalších produktů online.

V plánu má banka dále rozšiřovat digitální řešení do jiných evropských států. Jednotlivé strategie digitální transformace ponechá na pobočkách s ohledem na specifika a právní prostředí zemí, ve kterých působí. Příkladem je česká iniciativa spolupráce s investičním start-upem eToro.

Kompletní transformaci do online prostředí Sberbank neplánuje. „Věnujeme pozornost potřebám zákazníků i technologickým inovacím. Proto poskytujeme naše služby prostřednictvím fyzických poboček i digitálních kanálů, což vnímáme jako efektivní kombinaci. Pozorujeme, že sofistikované finanční produkty se na pobočkách prodávají lépe,“ dodává Kolomeysky.

Další ústup z Evropy, kde Sberbank (po převzetí rakouské Volksbank před šesti lety) působí v osmi zemích, není na pořadu dne. Za stažením z Turecka a plánovaně z Ukrajiny stojí, podle šéfa Sberbank International, nepříznivá politická a ekonomická situace.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

84 % Čechů má ve své domácnosti auto

Počet aut v Česku stále roste. Podle statistik Ministerstva dopravy u nás jen za minulý rok přibylo 230 tisíc osobních automobilů. Z průzkumu pro úvěrovou společnost PROFI CREDIT vyplývá, že alespoň jeden automobil má ve své domácnosti 84 % Čechů. 30 % z nich financovalo jeho nákup půjčkou.

Nízká nezaměstnanost brzdí rozvoj firem

76 procent českých exportérů vnímá jako bariéru v rozvoji podnikání současnou nízkou nezaměstnanost. Společnosti na tuto situaci reagovaly nebo plánují reagovat cíleným zaměstnáváním cizinců (63 procent) a více jak polovina  firem bude řešit tuto situaci robotizací. 6 procent českých firem některé …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru