Sberbank dosáhla nejlepšího výsledku ve své historii

Za prvních šest měsíců letošního roku Sberbank CZ dosáhla zisku po zdanění ve výši 274 mil. Kč, což je o 36 procent více než za stejné období předchozího roku. Informovala o tom tisková mluvčí banky Radka Černá s tím, že jde o zatím nejlepší výsledek v historii banky v České republice. Zisk byl pozitivně ovlivněn především růstem úrokových výnosů, vyšším čistým ziskem z finančních nástrojů a též úsporou správních nákladů.
Edin Karabeg, předseda představenstva a CEO Sberbank CZ. Foto: Sberbank

Po výnosové stránce se bance dařilo lépe než minulý rok. Úrokové výnosy vzrostly o 12 % a dosáhly 1,1 miliardy korun. Čisté výnosy z finančních operací se meziročně zvýšily o devět procent na celkových 1,2 mld. Kč a čistý zisk z finančních nástrojů se za první pololetí zvýšil o 38 % na 98 milionů. „Je to výsledek úspěšné transformace banky, kterou jsme zahájili v loňském roce,“ komentuje dosažené výsledky generální ředitel a předseda představenstva, Edin Karabeg.

„Správní náklady se meziročně snížily o sedm procent na 720 milionů korun, a to i přesto, že jsme meziročně více investovali do vývoje a IT. Plně se tak již letos začínají projevovat efekty transformace banky. Náklady na úvěrové ztráty z finančních aktiv dosáhly stejné úrovně jako v prvním pololetí roku 2018. Jejich nízký objem odráží dobrou kvalitu úvěrového portfolia, úspěšné řešení nesplácených úvěrů a v neposlední řadě i příznivou makroekonomickou situaci České republiky,“ vysvětluje Dušan Baran, finanční ředitel a místopředseda představenstva.

Bilanční suma Sberbank ke konci prvního pololetí dosáhla výše 79,2 mld. Kč. Celkový objem úvěrů poskytnutých klientům dosáhl na konci prvního pololetí 2019 výše 62,6 mld. Kč. Klientské vklady vzrostly na částku 66,1 mld. Kč. Podíl nesplácených úvěrů na celkovém portfoliu se za první pololetí roku 2019 snížil z hodnoty 2,6 % k 31. prosinci 2018 na 2,5 % v červnu 2019.

PSALI JSME:
Brand Finance: Sberbank je nejsilnější bankovní značkou světa

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB