Sberbank přispěla 100 tisíc Evičce na sportovní protézy

Zaměstnanci a Nadační fond Sberbank přispěli 100 tisíc korun na sportovní protézy šestnáctileté studentce Evě, která přišla asi před rokem o obě končetiny po onemocnění zlatým stafylokokem. Díky speciálním protézám bude moci pokračovat v aktivním životě a sportu, kterému se věnovala předtím.
Eva Mrázková, které předává šek na 100 tisíc Kč Zuzana Kučerová, Event and CSR manažerka Sberbank, spolu se zakladateli Nadačního fondu KlaPeto, Kateřinou Klasnovou a Jaroslavem Petroušem. Foto: Sberbank

„Na podnět jedné z našich kolegyň se Sberbank rozhodla podpořit mladou Evičku a přispět jí na nové sportovní protézy. Do projektu se zapojili zaměstnanci, kteří společně s Nadačním fondem Sberbank přispěli částkou 100 tisíc korun. Šek jsme Evičce předali během výstupu na Sněžku, kam ji přišli podpořit i zaměstnanci Sberbank,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace a člen správní rady Nadačního fondu Sberbank.

Sbírku i charitativní výstup na Sněžku uspořádal Nadační fond KlaPeto. Již sedmý ročník se konal 25. května 2019 pro šestnáctiletou Evu. „Jsme pyšní, kolik účastníků dorazilo, aby podpořilo Evču a další handicapované děti. Skláním velký obdiv Evičce, která rok po amputaci obou nohou sama na Sněžku vyšla za tři a půl hodiny. Díky speciálním protézám bude moci pokračovat ve sportu, tanci a aktivním životě, jaký měla před onemocněním,“ říká Kateřina Klasnová, spoluzakladatelka nadačního fondu KlaPeto, který každý rok poslední květnovou sobotu pořádá výstup na Sněžku na podporu dítěte, které je po amputaci nebo se narodilo bez končetin.

Účastníci akce přispěli koupí oranžového trička s nápisem Na Sněžku pro Evču. Obě nové speciální protézy pro Evičku stály celkem 175 tisíc korun. Zbytek výtěžku věnuje Nadační fond KlaPeto na pojišťovnami nehrazené kompenzační a zdravotní pomůcky pro nejméně 30 handicapovaných dětí.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně …

Jak fakturovat v začátcích podnikání?

Začátky jsou prý těžké. Ale nemusí být. Stačí se rozhodnout začít. A když zvládnete tohle, zvládnete i jakékoliv těžkosti. Jen je třeba si je ulehčit. Pokud vás zajímá, jak si ulehčit fakturování – jste na správném místě.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru