Se starým nábytkem se na novou adresu stěhují dvě třetiny lidí

Věděli jste, že úvěrem ze stavebního spoření lze financovat nejen rekonstrukce, nákup nebo stavba nové nemovitosti, ale také vybavení domácnosti? Upozornila na to Raiffeisen stavební spořitelna v souvislosti s průzkumem o stěhování, který si nechala udělat u společnosti NMS Market Research na vzorku 1 000 respondentů.
Celý svůj majetek by si s sebou do nového bydlení přestěhoval každý pátý respondent. Foto: Archiv

Přestože by stěhování mohlo lákat ke kompletní proměně stylu bydlení, většina lidí zůstává věrná svému stávajícímu vybavení a bere si je s sebou i na svou novou adresu.

Jedním z důvodů, proč se lidé při stěhování neloučí se svým nábytkem, jsou samozřejmě peníze.

„Lidé těžce shánějí finance na pořízení samotné nemovitosti a na nákup moderního nového nábytku už jim mnohdy nezbývají prostředky. Také v případě, že se stěhují do nového podnájmu, musí pro začátek zaplatit klidně i několik nájmů předem jako zálohu. Na pořízení vybavení bytu už jim pak nezbývají peníze,“ říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Více než třetina respondentů (36 %) uvedla, že na změnu svého bydlení by si půjčila od banky, pětina od spořitelny a deset procent od rodiny a známých. Změnou bydlení byly v průzkumu myšleny jakékoli úpravy v domácnosti, rekonstrukce, pořízení nového nábytku či nákup nového domu či bytu.

„Každý by určitě rád bydlel podle nejnovějších trendů, ty se ale rychle mění. V poslední době je velmi moderní skandinávský styl. Častěji obměňovat je nutné na příklad i nábytek pro děti, protože s tím, jak rostou, mají jiný vkus i nároky,“ uzavírá Molnárová.

PSALI JSME:
S novým bytem si kupujete také sousedské nešvary a dluhy

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru