SEC otevírá cestu ke schválení spotových ETF na ethereum

Spotové ETF (Exchange Traded Funds – burzovně obchodovatelné fondy, pozn. red.) na ethereum zaznamenaly ve čtvrtek významný krok k tomu, aby byly dostupné americkým investorům, a to díky schválení žádostí 19b-4, které umožňují americkým burzám kotovat spotové ETF na ethereum a obchodovat s nimi. Na základě toho se ethereum tento týden stalo jedním z nejvýkonnějších kryptoaktiv, když posílilo o 19 procent.
Ethereum tento týden stalo jedním z nejvýkonnějších kryptoaktiv, když posílilo o 19 procent. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pozornost se nyní soustředí na registrační prohlášení S-1 od emitentů ETF, protože je ještě musí schválit americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC), aby mohly být ethereové spotové ETF skutečně spuštěny a investoři je mohli nakupovat. Na to, kdy budou S-1 schváleny, si musíme počkat. Může to bohužel trvat týdny nebo měsíce.

Přesto, když je 19b-4 z cesty, mohla by to být příležitost pro bystré kryptoinvestory, aby nyní nakoupili ethereum v očekávání schválení S-1, frontrunningu ETF, které budou v provozu, a miliard dolarů, které do nich potenciálně potečou.

Viděli jsme, co se stalo, když byly spuštěny bitcoinové spotové ETF, přičemž cena bitcoinu v následujících měsících vystoupala na nové historické maximum. Mohlo by se totéž stát s ethereem? Dosavadní historické maximum etherea je 4 870 dolarů a bylo stanoveno v roce 2021. V současné době jsme na úrovni 3 650 dolarů, tedy asi 35 procent od tohoto maxima.

Vstupujeme také do makroekonomického klimatu s potenciálně volnějšími finančními podmínkami, tj. snižováním úrokových sazeb a zpomalováním kvantitativního zpřísňování, tedy do podmínek, kdy riziková aktiva, jako je krypto, mají tendenci dosahovat dobrých cenových výsledků.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB